Siatkówka: Stephane Antiga oficjalnie zwolniony!

To, o czym mówiło się w siatkarskim środowisku, stało się faktem. Stehpane Antiga, pełniący obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski od 24 października 2013 roku został zwolniony przez zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nieznane jest nazwisko następcy, ale najgłośniej mówi się o byłym trenerze… reprezentacji Polski – Raulu Lozano. 

Antiga zaczął swoją pracę od gigantycznego sukcesu, jakim było wywalczenie we wrześniu 2014 roku Mistrzostwa Świata. Kolejny sezon nie był jednak już tak udany. Trzecie miejsce w Pucharze Świata okazało się fiaskiem, a kwalifikacja olimpijska została zdobyta dopiero 9 miesięcy później w Tokio. Na samych igrzyskach Polacy nie zachwycili, zatrzymując się na ćwierćfinale i porażce z USA 0:3.

W ostatnich tygodniach w sprawie selekcjonera było bardzo głośno, głównie przez wywiad, jaki rozgrywający reprezentacji Polski Fabian Drzyzga udzielił „Przeglądowi Sportowemu”, mówiąc w ostrych słowach, iż „układ z Antigą wyraźnie się wypalił”. Dodatkowo w środowisku zaczęto głośno mówić o zainteresowaniu ze strony władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej usługami Raula Lozano. Sam selekcjoner przygotował raport z ostatniego nieudanego sezonu dla reprezentacji i wyrażał chęć dalszej pracy, jednak niewiele to dało.

Nie wiadomo, jakie kroki podejmie teraz kierownictwo polskiej siatkówki. Prawdopodobne jest rozpisanie konkursu na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, choć faworyt wydaje się być tylko jeden. Obok Lozano w gronie potencjalnych kandydatów wymienia się Władimira Alekno oraz Javiera Webera, którzy też zapewne zgłoszą chęć prowadzenia reprezentacji Polski. Na pierwsze wiążące decyzje będziemy musieli jednak trochę poczekać.

Radosław Kępys484 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password