Siatkówka: Trener de Giorgi podał kadrę na Ligę Światową!

Powołania do reprezentacji Polski na rozgrywki Ligi Światowej 2017 otrzymało 21. zawodników. Trzon drużyny stanowią siatkarze, którzy grali w ubiegłorocznych igrzyskach w Rio, ale w kadrze znalazło się także miejsce dla debiutantów i zawodników wracających do drużyny narodowej po przerwie.

W marcu Ferdinando de Giorgi ogłosił skład szerokiej 62-osobowej kadry Polski na obecny sezon. Teraz selekcjoner znacząco zawęził to grono – w reprezentacji na rozgrywki Ligi Światowej 2017 znalazło się 21. zawodników. Wybrani przez trenera siatkarze spotkają się na badaniach lekarskich w Warszawie, skąd 8 maja przeniosą się do Spały na 10-dniowe zgrupowanie. Do Spały pojedzie jednak tylko 18. zawodników – decyzja o tym, kto wypadnie ze składu zostanie podjęta w późniejszym terminie. Na 20 maja zaplanowano w Katowicach mecz sparingowy sparing z Iranem, a na początku czerwca Biało-Czerwoni pod wodzą nowego trenera zainaugurują rozgrywki Ligi Światowej.

Faza interkontynentalna Ligi Światowej potrwa do 18 czerwca br. W jej trakcie Polacy wezmą udział w trzech turniejach: w Pesaro rywalami naszego zespołu będą Brazylijczycy, Włosi i Irańczycy, w Warnie zagramy z Bułgarią, Brazylią i Kanadą, a na zakończenie rozgrywek w Katowicach powalczymy z Rosją, Iranem i ekipą z USA. Najlepsze pięć drużyn fazy grupowej weźmie udział w Final Six, które na przełomie czerwca i lipca zorganizują Brazylijczycy.

Reprezentacja Polski na Ligę Światową 2017:

Rozegranie: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda
Atak: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj
Przyjęcie: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka,
Wojciech Włodarczyk
Środek: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański
Libero: Kacper Piechocki, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

źródło: pzps.pl

Inga Świetlicka982 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password