Siatkówka: Trzy razy do 16

Polskie siatkarki wygrały mecz o piąte miejsce na turnieju Volley Masters w Montreux. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały Szwajcarki 3:0.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęły nasze zawodniczki – od początku pierwszego seta budowały sobie przewagę i rywalki nie były w stanie ich dogonić. Nie było też wielkich emocji i Biało-Czerwone pewnie wygrały 25:16.

Początek drugiej partii był dużo bardziej wyrównany, gdyż Polki wychodziły na maksymalnie trzypunktowe prowadzenie, a i tak chwilę później Szwajcarki wyrównywały stan seta. W końcu przed drugą przerwą techniczną podopieczne Jacka Nawrockiego odskoczyły rywalkom i od stanu 12:11 doprowadziły do wyniku 16:12, a po powrocie na boisko kontynuowały dobrą passę. Ostatecznie nasze zawodniczki powtórzył wynik z poprzedniego seta, wygrywając drugiego również do 16.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od absolutnej dominacji Polek, jednak ten rozpęd, który uzyskały Biało-Czerwone na początku seta i który pozwolił im zbudować olbrzymią przewagę nad rywalkami, w pewnym momencie dotarł do ściany. Wobec tego nie mieliśmy powtórki z meczu eliminacji do mistrzostw świata z Islandkami, w którym wygraliśmy 25:5, ale i tak triumfowaliśmy – znów do 16, a w całym meczu 3:0.

W drugim meczu o piąte miejsce turnieju w Montreux Holenderki pokonały Tajlandki 3:1. Tym samym Pomarańczowe zajmą miejsce piąte ex aequo z Polkami.

Polska-Szwajcaria 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)
Polska:
Agnieszka Kąkolewska (11), Zuzanna Efimienko (9), Joanna Wołosz (3), Martyna Grajber (6), Natalia Mędrzyk (5), Malwina Smarzek (18), Aleksandra Krzos (libero), Agata Witkowska (libero) oraz Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek (4), Patrycja Polak (1), Klaudia Alagierska
Szwajcaria: Martina Halter (4), Madlaina Matter (7), Maja Storck (12), Julie Lengweiler (4), Laura Künzler (6), Méline Pierret (1), Tabea Dalliard (libero), Thays Deprati (libero) oraz Sarah Trösch, Samira Sulser

Wojciech Nowakowski2292 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>