Siatkówka – WGP: „Kanarkowe” złoto na koniec rozgrywek

To było prawdopodobnie pożegnanie z World Grand Prix. Rozgrywki, które cieszyły fanów żeńskiej siatkówki przez ćwierć wieku, zakończyły się triumfem Brazylijek.

W rundzie interkontynentalnej I dywizji najlepsze były Serbki, które wygrały siedem spotkań, przegrywając raz z Brazylijkami, a raz z Japonkami. Po sześć zwycięstw miały wspomniane dwie reprezentacje, a także Amerykanki, Holenderki i Włoszki. Najmniej punktów zebrały Japonki i musiały one ustąpić miejsca w Final Six gospodyniom turnieju, Chinkom.

W Nankinie sześć drużyn podzielono na dwie grupy. W pierwszej wygrały Chinki, Brazylijki zajęły drugie premiowane awansem do półfinału miejsce, a odpadły Holenderki. W drugiej grupie najlepsze okazały się Serbki, Włoszki wyszły z drugiego miejsca, a Amerykanki zakończyły udział w walce o medale.

Obydwa półfinały zakończyły się wynikiem 3:1 dla drużyn z… drugich miejsc w grupach – Brazylijki pokonały Serbki, a Włoszki Chinki. W meczu o brąz ponownie gospodynie przegrały 1:3 i na najniższym stopniu podium prawdopodobnie ostatniej edycji World Grand Prix stanęła ekipa z Bałkanów. W finale Canarinhas pokonały Azzurre 3:2 i to one wygrały całą edycję rozgrywek.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2416 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password