Siatkówka – WGP: Kolejne trzy sety wygrane

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji World Grand Prix. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały w trzech setach Kanadyjki.

Kanadyjki sprawiły niespodziankę pierwszego dnia turnieju w Neuquén – pokonały gospodynie 3:0. Polki do spotkania przystępowały z tak samo wysokim zwycięstwem nad Chorwatkami, a także przewagą w statystykach – na cztery dotychczasowe spotkania w ramach World Grand Prix z ekipą spod znaku klonowego liścia wszystkie wygrała nasza reprezentacja.

Już na początku pierwszego seta Biało-Czerwone zbudowały sobie sporą przewagę, która jednak po pierwszej przerwie technicznej zaczęła topnieć. Nasze zawodniczki przetrwały jednak ten chwilowy przestój i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już pięcioma punktami. W końcówce Kanadyjki zmniejszyły rozmiary porażki do wyniku 22:25.

Drugą partię też lepiej rozpoczęły Polki, ale tym razem nie pozwoliły rywalkom zbliżyć się tak blisko, jak w poprzedniej odsłonie spotkania. Prawdziwy popis jednak Biało-Czerwone dały po drugiej przerwie technicznej – od stanu 16:9 nie pozwoliły Kanadyjkom zdobyć żadnego punktu.

Niespodziewanie w trzecim secie podopieczne Marcello Abbondanzy przejęły inicjatywę. Kontakt w początkowej części partii udało się zachować głównie dzięki skuteczności Martyny Grajber, a później gra całego zespołu wróciła już na właściwe tory. Kanadyjki nie złożyły jednak broni i długo wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie jednak to Polki wygrały 25:23 i cały mecz 3:0.

Polska-Kanada 3:0 (25:22, 25:9, 25:23)
Polska:
Agnieszka Kąkolewska (8), Berenika Tomsia (14), Zuzanna Efimienko (7), Joanna Wołosz (4), Martyna Grajber (8), Malwina Smarzek (17), Agata Witkowska (libero) oraz Małgorzata Jasek, Patrycja Polak
Kanada: Danielle Smith, Alexa Lea Gray (11), Jennifer Cross (4), Lucile Charuk (7), Sarah Chase (1), Michael Reesor (7), Brianna Beamish (libero) oraz Kyla Richey (4), Elizabeth Wendel (9), Danielle Brisebois (1), Megan Cyr, Alicia Ogoms

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password