Siatkówka – WGP: Kolejne trzy sety wygrane

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji World Grand Prix. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały w trzech setach Kanadyjki.

Kanadyjki sprawiły niespodziankę pierwszego dnia turnieju w Neuquén – pokonały gospodynie 3:0. Polki do spotkania przystępowały z tak samo wysokim zwycięstwem nad Chorwatkami, a także przewagą w statystykach – na cztery dotychczasowe spotkania w ramach World Grand Prix z ekipą spod znaku klonowego liścia wszystkie wygrała nasza reprezentacja.

Już na początku pierwszego seta Biało-Czerwone zbudowały sobie sporą przewagę, która jednak po pierwszej przerwie technicznej zaczęła topnieć. Nasze zawodniczki przetrwały jednak ten chwilowy przestój i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już pięcioma punktami. W końcówce Kanadyjki zmniejszyły rozmiary porażki do wyniku 22:25.

Drugą partię też lepiej rozpoczęły Polki, ale tym razem nie pozwoliły rywalkom zbliżyć się tak blisko, jak w poprzedniej odsłonie spotkania. Prawdziwy popis jednak Biało-Czerwone dały po drugiej przerwie technicznej – od stanu 16:9 nie pozwoliły Kanadyjkom zdobyć żadnego punktu.

Niespodziewanie w trzecim secie podopieczne Marcello Abbondanzy przejęły inicjatywę. Kontakt w początkowej części partii udało się zachować głównie dzięki skuteczności Martyny Grajber, a później gra całego zespołu wróciła już na właściwe tory. Kanadyjki nie złożyły jednak broni i długo wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie jednak to Polki wygrały 25:23 i cały mecz 3:0.

Polska-Kanada 3:0 (25:22, 25:9, 25:23)