Siatkówka – WGP: Koreanki jednak za mocne

Polskie siatkarki zanotowały pierwszą porażkę w tegorocznej edycji World Grand Prix ulegając Koreankom 1:3. Podopieczne Jacka Nawrockiego spadły tym samym na drugie miejsce w tabeli II dywizji.

Obie drużyny w Ostrowcu Świętokrzyskim pokonały Peruwianki i Argentynki (w bezpośrednim meczu tych ekip, który rozegrano w niedzielę przed spotkanie Polek z Koreankami, 3:1 triumfowały Peruwianki). Mając jednak porażkę z pierwszego weekendu tegorocznego World Grand Prix (2:3 z Bułgarkami) Azjatki plasowały się przed tym meczem niżej w klasyfikacji II dywizji rozgrywek. Niepokonane do tej pory Biało-Czerwone stanęły przed szansą umocnienia się na pozycji liderek tabeli.

Pierwszy set był bardzo wyrównany – żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalkom i wynik oscylował praktycznie przez cały czas wokół remisu lub zaledwie jedno- lub dwu-punktowej przewagi którejś z drużyn. W końcówce Koreanki obroniły dwie piłki setowe i doprowadziły do gry na przewagi, ale już przy kolejnej okazji Joanna Wołosz popisała się asem serwisowym, dzięki któremu wygraliśmy 26:24.

W drugim secie szło naszej drużynie lepiej. Choć z prowadzenia 5:1 Polki zeszły do 6:5, wkrótce budowanie przewagi rozpoczęło się od nowa. W efekcie na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy siedmioma punktami, a chwilę później nawet dziewięcioma. Koreanki zdołały jednak doprowadzić do remisu 22:22, a następnie wygrać partię 25:23.

Azjatki poszły za ciosem i w trzecim secie wcześnie odskoczyły podopiecznym Jacka Nawrockiego na trzy-cztery punkty. Różnica punktowa utrzymywała się przez długi czas w tych okolicach, czasem nieznacznie wzrastała aby chwilę później wrócić do poprzedniego stanu. W końcówce Koreanki znacznie ją powiększyły, wygrywając 25:19.

Czwarty set miał bardzo podobny przebieg, z tym że te trzy-cztery punkty stały się górnym pułapem różnicy w trakcie partii. W decydującej części seta Polki zdołały obronić trzy piłki meczowe i doprowadzić do gry na przewagi. Tym razem jednak 26:24 wygrały nasze rywalki, dzięki czemu triumfowały w całym meczu 3:1.

Polska-Korea Południowa 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 24:26)
Polska:
Agnieszka Kąkolewska (8), Berenika Tomsia (23), Zuzanna Efimienko (5), Joanna Wołosz (3), Martyna Grajber (4), Malwina Smarzek (21), Agata Witkowska (libero) oraz Patrycja Polak (5), Monika Bociek, Małgorzata Jasek (1)
Korea Południowa: Hye Seon Yeum, Heejin Kim (20), Yeon Koung Kim (26), Su Ji Kim (11), Jeongah Park (3), Hyo Jin Yang (11), Hae Ran Kim (libero) oraz Sooji Han, Miyoun Kim, Minkyoung Hwang (6), Yongyeon Kim

Wojciech Nowakowski2253 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.