Siatkówka – WGP: Mocne zwycięstwo na początek

Zwycięstwem rozpoczęły polskie siatkarki udział w tegorocznej edycji World Grand Prix. Biało-Czerwone pokonały Chorwatki 3:0.

Awans do elity jest dla naszego zespołu celem co roku, jednak do tej pory dwukrotnie Polkom udało się dojść do finału, w obu przypadkach ulegając rywalkom. Mecz z Chorwatkami, pierwszy pomiędzy tymi drużynami w historii World Grand Prix, jest początkiem drogi podopiecznych Jacka Nawrockiego do pierwszej dywizji. Do argentyńskiego Neuquén nasze rywalki przyjechały w mocno zmienionym składzie w porównaniu do tego, do którego przywykliśmy – kariery skończyły Maja Poljak i Mira Topić, a urazy bądź inne sprawy wykluczyły z gry m.in. Anę Grbac czy Mię Jerkov.

Pierwszy set to całkowity pogrom przez duże P, O, G, R, O i M. Dość powiedzieć, że pierwszy punkt Chorwatki zdobyły dopiero po trzynastu oczkach zapisanych na nasze konto. Do końca seta naszym rywalkom udało się dobrnąć do 10 punktów, jednak triumf Polek był bezsprzeczny.

Podobny wynik padł w drugim secie. Wprawdzie obyło się bez tak długiej serii punktowej na początku (choć i tak przewaga urosła w błyskawicznym tempie), ale końcowy rezultat był jeszcze mniej korzystny dla Chorwatek, które zdobyły tylko dziewięć punktów.

Dopiero w trzecim secie doczekaliśmy się większych emocji. Nieoczekiwanie nasze rywalki znalazły się na prowadzeniu 3:1, a po pierwszej przerwie technicznej, na którą jednak schodziły przegrywając z Polkami trzema punktami, doprowadziły do remisu 9:9. To był przedostatni zryw Chorwatek – pod koniec seta, gdy Biało-Czerwone prowadziły 22:14 zdobyły cztery punkty z rzędu, kończąc na tym swój dorobek punktowy w tym meczu.

Chorwacja-Polska 0:3 (10:25, 9:25, 18:25)