Siatkówka – WGP: W Argentynie bez straty seta

Trzecie zwycięstwo w trzech setach – tak zakończyły turniej w Neuquén polskie siatkarki. Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały w niedzielę z Argentynkami.

Argentynki do spotkania rozgrywanego w 201. rocznicę uzyskania niepodległości przystąpiły zmęczone po przegranym pięciosetowym boju z Chorwatkami. Zawodniczki znad Adriatyku w spotkaniu poprzedzającym ostatni mecz turnieju w Neuquén, Polek z gospodyniami, uległy 1:3 Kanadyjkom. Biało-Czerwone stanęły natomiast przed szansą wygrania po raz pierwszy w historii trzech kolejnych spotkań World Grand Prix bez straty seta.

Pomimo tak dużej różnicy w dotychczasowych wynikach obu drużyn, pierwszy set był niezwykle wyrównany. Dopiero po drugiej przerwie technicznej naszym zawodniczkom udało się nieco odskoczyć rywalkom, ale w końcówce Argentynki zaczęły odrabiać straty. Na szczęście nasza przewaga była na tyle duża, że kilka punktów przegranych z rzędu nie stanowiło zagrożenia dla wygrania przez nas pierwszej partii, która zakończyła się wynikiem 25:21.

W drugim secie podopieczne Jacka Nawrockiego wcześnie zbudowały sobie przewagę, którą utrzymywały na poziomie kilku punktów przez całą partię. Zakończyła się ona zatem pewnym zwycięstwem Biało-Czerwonych – do 19.

Trzeci set to popis gry Polek. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły siedmioma punktami, a na drugiej dziesięcioma. Z kolei na koniec seta różnica wyniosła jedenaście oczek i Polki wygrały trzeci mecz bez straty seta.

W kolejnym turnieju World Grand Prix Polki zagrają przed własną publicznością – w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rywalkami naszych zawodniczek będą ponownie Argentynki oraz Koreanki i Peruwianki.

Argentyna-Polska 0:3 (21:25,19:25, 14:25)
Argentyna:
Tanya Acosta (7), Lucia Fresco (6), Natalia Aispurua (5), Sol Piccolo (9), Julieta Constanza Lazcano (5), Helena Vidal (3), Tatiana Rizzo (libero) oraz Antonela Fortuna, Camila Hiruela Tapia (1), Clarisa Sagardia
Polska: Agnieszka Kąkolewska (11), Berenika Tomsia (14), Zuzanna Efimienko (6), Joanna Wołosz (6), Martyna Grajber (5), Malwina Smarzek (15), Agata Witkowska (libero) oraz Patrycja Polak (2), Klaudia Alagierska (1)

Wojciech Nowakowski2265 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.