Siatkówka – WGP: Zwycięstwo z Argentyną po raz drugi

Polskie siatkarki wygrały swój piąty mecz w tegorocznej edycji World Grand Prix. W Ostrowcu Świętokrzyskim Biało-Czerwone pokonały 3:0 Argentynki.

Argentynki w czterech dotychczasowych meczach doznały czterech porażek (w tym jednej z Polkami tydzień temu). Nasze zawodniczki zatem z kompletem zwycięstw były zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa w meczu i wyprzedzenia Koreanek, które po zwycięstwie 3:0 nad Peruwiankami w pierwszym sobotnim meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim były liderkami tabeli II dywizji.

Pierwszy set potwierdził rolę podopiecznych Jacka Nawrockiego. Od początku seta prowadziły i sukcesywnie powiększały przewagę, a w ostatecznym rozrachunku wygrały premierową odsłonę spotkania 25:10.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany, aż w końcu Argentynki znalazły się na prowadzeniu. Na drugiej przerwie technicznej miały już pięć punktów przewagi, ale po powrocie na boisko zaczęliśmy powoli odrabiać straty. Do remisu udało się jednak doprowadzić dopiero w samej końcówce (23:23), a po grze na przewagi Biało-Czerwone wygrały 26:24.

Również w trzecim secie zespół z Ameryki Południowej na początku utrzymywał kontakt, jednak tym razem Polki odskoczyły rywalkom na kilka punktów, a następnie powiększając cały czas przewagę wygrały do 15.

Polska-Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15)
Polska:
Agnieszka Kąkolewska (14), Berenika Tomsia (11), Zuzanna Efimienko (5), Joanna Wołosz (6), Martyna Grajber (5), Malwina Smarzek (14), Agata Witkowska (libero) oraz Roksana Brzóska, Patrycja Polak (4), Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek
Argentyna: Tanya Acosta (1), Lucia Fresco (17), Natalia Aispurua (1), Sol Piccolo (7), Julieta Constanza Lazcano (7), Helena Vidal (1), Tatiana Soledad Rizzo (libero) oraz Morena Martinez Franchi (libero), Antonela Fortuna (4), Clarisa Sagardia, Camila Hiruela Tapia, Emilce Sosa (2)

Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>