Siatkówka: Wygrany tie-break

Zwycięstwem w tie-breaku polskie siatkarki zakończyły fazę grupową turnieju Volley Masters w Montreux. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały Niemki.

Pierwszy set należał do Niemek. Choć przewagę zaczęły budować dopiero w okolicach pierwszej przerwy technicznej, na drugiej były już na pięciopunktowym prowadzeniu. Choć chwilami ta różnica się zmniejszała, nasze rywalki za każdym razem odskakiwały z powrotem, co zakończyło się ich wygraną w premierowej odsłonie spotkania 25:21.

Idąc na fali wygranej w pierwszym secie, w drugim nasze zachodnie sąsiadki wygrały sześć z pierwszych siedmiu akcji. Co prawda Polki doprowadziły do remisu 13:13, ale ponownie inicjatywa przeszła na stronę Niemek, które natychmiast powróciły na prowadzenie, którego tym razem już nie oddały do końca seta, którego wygrały 25:20.

Na trzecią partię nasze rywalki wyszły już drugim składem, mając zapewniony udział w półfinale turnieju w Montreux. Taki obrót spraw doprowadził do wyrównania się meczu, dzięki czemu Biało-Czerwonym łatwiej było uzyskać zadowalający wynik. Jednak dopiero po drugiej przerwie technicznej na dobre odskoczyły rywalkom, wygrywając seta do 19.

Czwarta partia była jednostronna, na szczęście na korzyść podopiecznych Jacka Nawrockiego. Sukcesywnie budowana przewaga sięgnęła aż 13 punktów na końcu seta, dając Biało-Czerwonym wynik 25:12 i szansę na zwycięstwo w tie-breaku.

Decydująca odsłona spotkania również przebiegała po myśli Polek. Po wyrównanym początku Biało-Czerwone wyszły na wyraźne prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły 15:8 i cały mecz 3:2, zachowując teoretyczne szanse na grę w półfinale turnieju.

Niemcy-Polska 2:3 (25:21, 25:20, 19:25, 12:25, 8:15)