Siatkówka: Zmiana w składzie polskiej kadry przed ME

W związku z rezygnacją z gry w reprezentacji Karola Kłosa trener Ferdinando de Giorgi powołał do kadry nowego środkowego.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że z przyczyn osobistych z występu w zbliżających się mistrzostwach Europy w Polsce zrezygnował Karol Kłos (szczegóły TUTAJ). W tej sytuacji trener Ferdinando de Giorgi powołał do szerokiej 23-osobowej kadry nowego środkowego. Początkowo pojawiły się informacje, że na zgrupowanie do Spały do pomocy w treningach dołączył mistrz świata juniorów Norbert Huber, jednak ostatecznie szkoleniowiec Biało-Czerwonych postawił na doświadczonego Andrzeja Wronę.

Wrona to członek złotej drużyny, która w 2014 roku zdobyła w Polsce mistrzostwo świata. Do tej pory w reprezentacji narodowej rozegrał 38 spotkań. W kadrze o miejsce na środku siatki będzie walczył z młodszymi kolegami: Mateuszem Bieńkiem, Bartłomiejem Lemańskim, Łukaszem Wiśniewskim i Jakubem Kochanowskim.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 24 sierpnia w Warszawie, a zakończą 3 września w Krakowie.

Szeroki skład reprezentacji Polski mężczyzn na mistrzostwa Europy 2017:

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek
Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Michał Kędzierski
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Rafał Buszek, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Środkowi: Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona
Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek, Jakub Popiwczak

 

Inga Świetlicka987 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password