Sierra Nevada 2017 – Narciarstwo dowolne: Cox i Horishima pierwszymi mistrzami

Do sensacji doszło na mistrzostwach świata w Sierra Nevada. Złoty medal w rywalizacji mężczyzn w jeździe po muldach zdobył Japończyk Ikuma Horishima. Niespodzianki nie było w zmaganiach kobiet, ponieważ triumfowała Britteny Cox.

Ikuma Horishima zadziwiał od początku rywalizacji. Dopiero 19. w Pucharze Świata reprezentant Japonii wygrał kwalifikacje, a potem w pierwszym przejeździe zajął 2. miejsce. Murowanym faworytem zawodów był Mikael Kingsbury, który wygrał pierwszy przejazd finałowy. W drugiej próbie Kanadyjczyk miał tylko potwierdził swoją fantastyczną dyspozycję.

Jednak pod koniec drugiego przejazdu Kingsbury popełnił błąd i zakończył zawody dopiero na 3. miejscu. Triumfował Horishima, który uzyskał wykonany w wspaniałym stylu przejazd finałowy otrzymał notę 88.54. Srebrny medal zdobył zgodnie z przewidywaniami Francuz Benjamin Cavet.

W rywalizacji kobiet nie zawiodła Britteny Cox. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wygrała wszystkie przejazdy od kwalifikacji do drugiego przejazdu finałowego. W ostatnim przejeździe zawodów nic się nie zmieniło względem pierwszego przejazdu. Drugie miejsce zajęła Francuzka Perrine Laffont, a trzecie Kanadyjka Justine Dufour-Lapointe.

Wyniki zawodów kobiet:

1. Britteny Cox Australia 83.63
2. Perrine Laffont Francja 82.51
3. Justine Dufour-Lapointe Kanada 80.74
4. Marika Pertakiya Rosja 77.54
5. Hedvig Wessel Norwegia 77.45
6. Regina Rakimowa Rosja 75.77

Wyniki zawodów mężczyzn:

1. Ikuma Horishima Japonia 88.54
2. Benjamin Cavet Francja 87.11
3. Mikael Kingsbury Kanada 82.85
4. Marco Tade Szwajcaria 82.64
5. Bradley Wilson Stany Zjednoczone 80.56
6. Anthony Benna Francja 80.11

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password