Sierra Nevada 2017 – Narciarstwo dowolne: Pogrom faworytów, niesamowity Japończyk znowu zaskakuje

Niesamowity przebieg miała rywalizacja w jeździe po muldach podwójnych na mistrzostwach świata w Sierra Nevada. Z rywalizacji szybko odpadli faworyci, a złote medale zdobyli Ikuma Horishima i Perrine Laffont.

Dwa dni podczas których w Sierra Nevada odbyły się mistrzostwa świata w jeździe po muldach to najwspanialszy czas w karierze Ikumy Horishimy. Japończyk wczoraj zwyciężył w pojedynczej rywalizacji po muldach, a dzisiaj triumfował w muldach podwójnych. Los mu dzisiaj całkowicie nie sprzyjał, gdyż w 1/8 finału przyszło mu się zmierzyć z głównym faworytem zawodów Mikaelem Kingsbury’m. Jednak Japończyk pojechał fenomenalnie i pokonał Kanadyjczyka sprawiając dużą sensację. W tej samej fazie zmagań odpadli także Philippe Marquis, Matt Graham i Benjamin Cavet.

W ćwierćfinale Horishima pewnie zwyciężył w starciu z Rosjaninem Egorem Anufriewem. W półfinale reprezentant Japonii wygrał z Francuzem Sachą Theocharisem. Finałowym rywalem narciarza z Japonii był Amerykanin Bradley Wilson, którego awans do finału jest także sporą niespodzianką. W walce o złoty medal zarówno Amerykanin jak i Japończyk popełnili katastrofalne błędy. Ostatecznie w stosunku 20-15 wygrał Ikuma Horishima, który zdobył drugi złoty krążek na tych mistrzostwach. Brązowy medal zdobył Szwajcar Marco Tade.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Francuzka Perrine Laffont, która dzień wcześniej zdobyła srebrny medal. W finale zawodniczka Trójkolorowych zaledwie o 1 punkt pokonała Julię Galiszewą. Reprezentantka Kazachstanu w ćwierćfinale wyeliminowała mistrzynię świata z muld pojedynczych Britteny Cox. Australijka, która jest zdobywczynią kryształowej kuli Pucharu Świata zajęła dopiero 7. pozycję. W przejeździe o brązowy medal Jaelin Kauf pokonała Jee-Won Seo. Sam udział w półfinale dla reprezentantki Korei Południowej jest dużym osiągnięciem.

W ten sposób zakończyła się jazda po muldach na imprezie mistrzowskiej w Sierra Nevada. W zmaganiach mężczyzn dwa złote medale zdobyła zgodnie z przewidywaniami ten sam zawodnik. Jednak nie był to Mikael Kingsbury (dopiero 3. i 13. miejsce), a 19. w Pucharze Świata Japończyk Ikuma Horishima. Oprócz Kingsbury’ego wielką porażkę w muldach podwójnych zanotowała Britteny Cox, która dzień wcześniej zdobyła złoty medal. Srebro i złoto z Sierra Nevada wywiezie Francuzka Perrine Laffont.

Mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie dopiero się rozkręcają. W piątek 10. marca wieczorem odbędą się narciarskie skoki akrobatyczne. Czy w odróżnieniu od jazdy po muldach faworyci z Chin i Białorusi spełnią wiązane w nich oczekiwania?

Wyniki zawodów kobiet:

1. Perrine Laffont Francja
2. Julia Galiszewa Kazachstan
3. Jaelin Kauf Stany Zjednoczone
4. Jee-Won Seo Korea Południowa
5. Marika Pertakiya Rosja
6. Deborah Scanzio Szwajcaria
7. Britteny Cox Australia
8. Keaton McCargo Stany Zjednoczone

Wyniki zawodów mężczyzn:

1. Ikuma Horishima Japonia
2. Bradley Wilson Stany Zjednoczone
3. Marco Tade Szwajcaria
4.  Sacha Theocharis Francja
5. Dmitrij Reiherd Kazachstan
6. Andriej Makniew Rosja
7. Thomas Rowley Stany Zjednoczone
8. Egor Anufriew Rosja

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password