Sierra Nevada 2017 – Narciarstwo dowolne: Poważny wypadek Karoliny Riemen-Żerebeckiej

Reprezentantka Polski w skicrossie Karolina Riemen-Żerebecka uległa wypadkowi. Zdarzenie miało miejsce w Sierra Nevada na treningu przed mistrzostwami świata.

Nasza zawodniczka przez cały sezon przygotowywała się do mistrzostw świata. Start w Sierra Nevada miał być dla Riemen najważniejszy w sezonie. Niestety, w czwartek na treningu Polka uległa wypadkowi i nie wystartuje na imprezie kończącej sezon.

Karolina Riemen-Żerebecka została przetransportowana do szpitala w Grenadzie, czyli w największym mieście w okolicy miejsca rozgrywania mistrzostw świata. Obecnie Riemen jest przetrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Stan polskiej skicrossistki jest ciężki, lecz stabilny.

Rywalizacja o medale mistrzostw świata w skicrossie odbędzie się w sobotę o 14. Oprócz Karoliny Riemen-Żerebeckiej nie wystartuje także Anna Holmlund, która uległa wypadkowi na początku sezonu.