Sierra Nevada 2017 – Snowboard: Polacy poza „16” w gigancie

Dzisiejszy dzień nie był tak szczęśliwy jak wczorajszy. W slalomie gigancie równoległym reprezentanci Polski nie awansowali do finałów. Złote medale zdobyli Ester Ledecka i Andreas Prommegger.

Aleksandra Król w slalomie równoległym awansowała do ćwierćfinału, co był jej wielkim sukcesem. Niestety, dzisiaj tego wyniku nie udało się Polce powtórzyć. W zmaganiach slalomu giganta równoległego Król odpadła w kwalifikacjach z 20. wynikiem. Pozostałe Polki zajęły dalsze lokaty. Karolina Sztokfisz była 25., a Weronika Biela 30.

Już w ćwierćfinale byliśmy świadkami powtórki finału slalomu równoległego. Tym razem Ester Ledecka pokonała Danielę Ulbing. Czeszka na tym nie poprzestała. W półfinale pokonała ona Ramonę Hofmeister. W finale Ledecka okazała się lepsza od Patrizii Kummer. Dla Ester Ledeckiej to pierwszy złoty medal w slalomie gigancie równoległym. W slalomie czeska snowboardzistka wczoraj wywalczyła srebro, a 2 lata temu w Lachtal została mistrzynią świata.

Kummer zdobyła swój 3. medal mistrzostw świata w karierze. W walce o brązowy medal Jekaterina Tudegeszewa wygrała z Ramoną Hofmeister. Zdobywczyni Pucharu Świata Alena Zawarzina zajęła 5. pozycję, po tym jak w ćwierćfinale musiała uznać wyższość swojej rodaczki.

Tak samo jak Aleksandra Król tak i Oskar Kwiatkowski w kwalifikacjach uzyskał 20. czas. Tomasz Kowalczyk zajął 38. miejsce, a Michał Nowaczyk uplasował się na 40. miejscu.

W finale tak samo jak wczoraj zmierzyli się Andreas Prommegger i Benjamin Karl. W pojedynku Austriaków triumfował Prommegger, który w Sierra Nevada zdobył 2 złote medale mistrzostw świata. Brązowy medal wywalczył Nevin Galmarini. Reprezentant Szwajcarii w walce o 3. pozycję pokonał zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Radosława Jankowa.