Siódmy dzień w Aquatics Centre bez Polaków

Za nami już przedostatni dzień zmagań w Otwartych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii na olimpijskiej pływalni w Londynie. Polacy zakończyli już starty w tych zawodach, pozostało nam więc obserwowanie zmagań Brytyjczyków o minima na Igrzyska.

Nas interesowała rywalizacja mężczyzn na 100 m stylem motylkowym. Potencjalni rywale Konrada Czerniaka w walce na Igrzyskach spisali się całkiem nieźle. Zwycięzca – Michael Rock – uzyskał nawet czas minimalnie lepszy od tego uzyskanego wczoraj przez Polaka.

Warto też zwrócić uwagę na dobry występ Rebecci Adlington. Obrończyni tytułu spisała się znakomicie, samotnie przypływając do mety w czasie poniżej 8:20 (co w tekstylnych strojach udało się do tej pory tylko siedmiu zawodniczkom). Równie szczęśliwa po finale była Eleanor Faulkner, która bardzo marzyła o występie na Igrzyskach. Dzięki swojemu rezultatowi będzie mogła spełnić to marzenie.

Do pływania na najwyższym poziomie zdaje się wracać David Davies. Wygał eliminacje 1500 m stylem dowolnym z czasem – 15:19.80. Brązowy medalista z Aten (1500 m stylem dowolnym) i srebrny z Pekinu (10 km – na otwartym akwenie) jutro będzie chciał potwierdzić, że cały czas stać go na bardzo dużo.

 

Zwycięzcy finałów gości:

50 m stylem dowolnym kobiet: Marleen Veldhuis (Holandia) – 24.49

800 m stylem dowolnym kobiet: Nakyeong Han (Korea) – 8:52.89

 

 

Zawodnicy, którzy dołączyli do kadry Wielkiej Brytanii na Igrzyska Olimpijskie:

200 m stylem grzbietowym kobiet: Elizabeth Simmonds – 2:08.67

800 m stylem dowolnym kobiet: Rebecca Adlington – 8:18.54 i Eleanor Faulkner – 8:27.11

100 m stylem motylkowym mężczyzn: Michael Rock – 52.02

 

Dla zawodników brytyjskich, którzy na tych zawodach nie uzyskali minimum jest organizowana kolejna szansa – w czerwcu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password