Skateboarding – MP: Poznaliśmy najlepszych skate’ów w Polsce!

W sobotę w Łodzi odbył się III Finał Mistrzostw Polski w Skateboardingu. Zawody odbyły się w jednej z dwóch oczekujących na debiut olimpijskich konkurencji – parku. Poznaliśmy mistrzów w kategoriach open, girls oraz junior.

fot. Tomasz Woźniak

Zawody odbyły się na skateparku im. Igora Kowalewskiego w łódzkiej dzielnicy Widzew. Mimo że organizacja pozostawiała sporo do życzenia, to ze względu na to, iż skatepark położony jest w parku widzów nie brakowało. Wielu przyciągnął zapewne energiczny, pełen emocji komentarz.

fot. Tomasz Woźniak

Mistrzem Polski w kategorii open został Andrzej Kwiatek, z Krakowa który zaprezentował dwa kapitalne przejazdy. Niewiele gorzej od niego wystąpił Przmysław Hippler z Katowic. Podium uzupełnił skateboardzista ze stolicy – Tomasz Ziółkowski.

fot. Tomasz Woźniak

Zmagania kobiet wygrała Agata Halikowska z Warszawy. Dwa solidne przejazdy pozwoliły jej przybrać tytuł Mistrzyni Polski. Na podium towarzyszyły jej dwie Wrocławianki. Druga była Paulina Grabowska, a trzecia Wiktoria Jasiorska.

fot. Tomasz Woźniak

Wśród juniorów (do lat 16) najlepszy był Dawid Dubas. Wrocławianin pokazał się z naprawdę dobrej strony i wyprzedził Filipa Szalaka oraz Andrzeja Palenicę, którzy w tej właśnie kolejności uzupełnili skład podium.

fot.. Tomasz Woźniak

Poza standardowymi zawodami odbyły się także dwa konkursy specjalne. Nagrodą w organizowanym przez Crunchips konkursie na najwyższe ollie podzielili się Dominik „Domel” Jaworoski oraz Emil Wolan. Konkurs GoPro i Kamouflage* na najlepszy trick wygrał Kamil Karwowski.

fot. Tomasz Woźniak

Wyniki:

Open:
1. Andrzej Kwiatek
2. Przemysław Hippler
3. Tomasz Ziółkowski

Girls:
1. Agata Halikowska
2. Paulina Grabowska
3. Wiktoria Jasiorska

Junior:
1. Dawid Dubas
2. Filip Szalak
3. Andrzej Palenica

fot. Tomasz Woźniak

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password