Skeleton: Kamil Karnas coraz wyżej w Pucharze Europy

Coraz lepiej radzi sobie w zawodach Pucharu Europy polski skeletonista Kamil Karnas. W austriackim Igls wczoraj był 24., dziś 20., choć w pierwszym ślizgu miał 15. czas. Zawody zdominowali Niemcy. 

Zawody w Igls były bardzo licznie obsadzone. W treningach i zawodach Pucharu Europy wzięło udział 50 zawodników. Wczorajsze ściganie zdominowali Niemcy, którzy zajęli trzy czołowe miejsca – zwyciężył Fabian Kuechler przed Dominiciem Rady i Felixem Seibelem. Przyzwoicie pojechał w pierwszym ślizgu Kamil Karnas, który zajął 24. miejsce ze stratą niespełna półtorej sekundy do Kuechlera. Polak do drugiego ślizgu się nie zakwalifikował, ale okazał się szybszy od ponad połowy stawki, wśród których mieliśmy zawodników między innymi z Brazylii, RPA, czy Tajwanu.

Dziś podium było prawie identyczne, z wyjątkiem jego najniższego stopnia, na które wskoczył Krists Netlaus z Łotwy. Poprawił się także Karnas, który w pierwszym ślizgu uzyskał świetny, 15. czas przejazdu, tracąc do triumfatora tylko 1.19 sekundy. Drugi ślizg poszedł Polakowi zdecydowanie gorzej, co zepchnęło go na koniec drugiej dziesiątki.

Po południu rozgrywano na tym samym torze zawody Pucharu Interkontynentalnego. Tu też w piątek całe podium zajęli Niemcy, a jedyny Polak, Michał Jakóbczyk zajął ostatnie, 33. miejsce.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password