Skeleton – PŚ/ME: Bracia Dukurs z kolejnymi medalami ME

Łotysz Martins Dukurs po raz ósmy z rzędu został skeletonowym mistrzem Europy. W niemieckim Winterbergu najbliżej przerwania passy zwycięzcy był jego starszy brat Tomass, który ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem. Podium uzupełnił Rosjanin Alexander Tretiakov.

Po pierwszym ślizgu różnica pomiędzy braćmi Martinsem i Tomassem Dukursem wynosiła zaledwie 0,02 sekundy. Minimalnie szybszy okazał się Martins. Trzecie miejsce zajmował Rosjanin Nikita Tregybov.  Jego strata do lidera na półmetku wynosiła 0,30 sekundy.

Drugi ślizg to popis Martinsa Dukursa, który jako jedyny pokonał tor w czasie mniejszym niż 56 sekund (55,90) czym przypieczętował swój ósmy z rzędu tytuł mistrza Starego Kontynentu. Ze sporymi problemami zmagał się Tomass, który uzyskał dopiero szósty czas drugiej serii, co jednak pozwoliło mu utrzymać drugie miejsce. Na trzecie lokatę awansował Rosjanin Alexander Tretiakov, który z pozycji na podium zepchnął swojego młodszego i mniej doświadczonego kolegę Tregybova.

Wyniki:

1 LAT DUKURS Martins 1:52.04
2 LAT DUKURS Tomass 1:52.66
3 RUS TRETIAKOV Alexander 1:52.71
4 GER GROTHEER Christopher 1:52.78
5 RUS TREGYBOV Nikita 1:52.89
5 GER JUNGK Axel 1:52.89

Zawody w Winterbergu były także kolejną rundą skeletonowego Pucharu Świata. Jedyną zmianą w czołówce było piąte miejsce Koreańczyka Yun Sungbina. Zawodnik z Azji czasem 1:52.84 zepchnął na miejsce szóste Tregybova i Jungka. Pozycja Yuna sprawiła, że nie jest on już liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po dzisiejszych zawodach musiał ustąpić miejsca zwycięzcy Łotyszowi Martinsowi Dukursowi.

Mistrzostwa Europy odbywają się bez udziału Polaków. Jutro o medale powalczą kobiety.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password