Skeleton – MŚ: Michał Jakóbczyk na 32. miejscu

Michał Jakóbczyk zajął 32. miejsce w zakończonych dziś w Igls mistrzostwach świata w skeletonie. Po raz czwarty w swojej przebogatej karierze tytuł mistrzowski wywalczył Martins Dukurs z Łotwy.

Michał Jakóbczyk zadebiutował w mistrzostwach świata. Debiut nie należał do zbyt okazałych, bo Polak zajął 32, miejsce w stawce 34 zawodników. W poszczególnych ślizgach zajmował 31., 34. i 30. miejsce, nie kwalifikując się do ostatniego czwartego przejazdu, w którym pojechała najlepsza 20 mistrzostw. Inna sprawa, że Jakóbczyk tak naprawdę tę trudną dyscyplinę uprawia od kilku miesięcy, generalnie skeleton w Polsce jest dyscypliną raczkującą, rozwijaną przez powstały niedawno Polski Związek Bobslei i Skeletonu.

Bezprzykładny sukces odniósł Martins Dukurs. Łotysz, który w tym sezonie triumfował w sześciu z siedmiu zawodów pucharu świata okazał się najszybszy we wszystkich czterech ślizgach, wyprzedzając swojego odwiecznego rywala, Alexandra Trietiakowa z Rosji o ponad sekundę. To czwarty tytuł mistrzowski Dukursa, co wraz z niezliczonymi tytułami mistrza Europy, zwycięstwami w pucharze świata i dwoma srebrnymi medalami olimpijskimi czyni go najbardziej utytułowanym skeletonistą w historii. Do kolekcji brakuje mu jedynie złota olimpijskiego. Czy zdobędzie go za dwa lata w Pyeongchang?

Trudno powiedzieć, choć jak zawsze będzie głównym faworytem. Jednak rośnie mu rywal, który już dziś zapewne śni mu się po nocach. Koreańczyk Yun Sungbin pojawił się na światowych torach w poprzednim sezonie, a dziś stanął obok Trietiakowa na drugim stopniu podium. To nie tylko pierwszy w historii medal Koreańczyka w mistrzostwach globu w tej dyscyplinie, ale w ogóle pierwszy medal nacji azjatyckiej. Sungbin na własnym torze za dwa lata będzie… no właśnie… koszmarem Dukursa?

Kompletne wyniki TUTAJ

Dziś w Igls rozegrano także dwa pierwsze ślizgi skeletonistek. Nasza reprezentantka zajmuje aktualnie ostatnie, 26. miejsce, tracąc do liderującej Tiny Hermann blisko 5.5 sekundy. O poprawę lokaty będzie jutro Polce bardzo trudno.

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password