Skeleton – MŚ: Orłowska 26., Hermann z tytułem

Marta Orłowska zajęła 26. miejsce w mistrzostwach świata w skeletonie. Złoty medal wywalczyła po raz pierwszy w karierze Tina Herman z Niemiec.

Jak już pisaliśmy wczoraj nasza skeletonistka wyraźnie odstawała od reszty stawki walczących w mistrzostwach świata. W każdym z trzech ślizgów, w których wystartowała uzyskiwała najsłabszy, 26′. czas. Oczywiście nie miała szans na awans do czołowej dwudziestki, która zaprezentowała się w finałowym przejeździe. Debiut w tak poważnej imprezie wyszedł Orłowskiej średnio, wiemy jednak że w tej młodziutkiej zawodniczce drzemią ogromne możliwości. Jesteśmy przekonani, że wkrótce zacznie zajmować wysokie miejsca, co zdarzało się jej już w tym sezonie w Pucharze Europy.

Tym razem podium mistrzostw świata skeletonistek w komplecie europejskie. Tina Hermann od początku sezonu jeździ bardzo dobrze, a na mistrzostwach miała tylko jeden słabszy przejazd – ten pierwszy dzisiejszy. Nie był on jednak na tyle słaby, by odebrać jej przodownictwo w klasyfikacji generalnej.

Niemka wyprzedziła o 0.46 sekundy reprezentantkę gospodarzy, Janine Flock i o 0.59 sekundy Elenę Nikitinę z Rosji. Te mistrzostwa dobitnie pokazują, że w żeńskim skeletonie następuje zmiana pokoleń walczących o najwyższe cele. Na czołowych miejscach próżno szukać zawodniczek, które ostatnimi laty nadawały ton rywalizacji na torach całego świata.

 

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password