Skeleton – PE: Jakóbczyk 14. na zakończenie sezonu

14. miejsce zajął Michał Jakóbczyk w rozgrywanych w austriackim Innsbrucku zawodach Pucharu Europy w skeletonie. Pozostali reprezentanci zakończyli rywalizację poza czołową dwudziestką.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych zawody w Innsbrucku zostały skrócone do jednego zjazdu. Najlepiej z Polaków spisał się Michał Jakóbczyk, który zajął 14. miejsce. Słabiej zaprezentowali się Vladyslav Polyvach (27. miejsce) i Damian Markiewicz (29.). Najszybszy dzisiaj był Evgeniy Rukosuev z Rosji. Klasyfikację generalną sezonu wygrał Łotysz Krists Netlaus , który zdobył 451 punktów. Michał Jakóbczyk kończy zimę na 17. miejscu ze 152. punktami. Cztery pozycje niżej (21.) uplasował się Vladyslav Polyvach (97 pkt), a 37. był Damian Markiewicz (25 pkt).

W zawodach kobiet najlepsza dzisiaj była Rosjanka Alina Tararychenkova. Dopiero 21. miejsce zajęła Marta Orłowska, która kończy sezon na dobrym 11. miejscu (180 pkt). Zwyciężczynią klasyfikacji została Brytyjka Brogan Crowley.

To był ostatni tej zimy skeletonowy konkurs z udziałem Biało-Czerwonych, bo żaden z Polaków nie zakwalifikował się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password