Skeleton – PE: Niezłe lokaty Orłowskiej i Karnasa

Podczas gdy w Winterbergu trwa odliczanie do pierwszych ślizgów mistrzostw Europy, słabsi zawodnicy wystartowali w zawodach skeletonowego Pucharu Europy w St. Moritz. Marta Orłowska i Kamil Karnas spisali się jak na swoje możliwości przyzwoicie.

Na najpiękniejszym z torów przeznaczonych do uprawiania saneczkarstwa, skeletonu i bobslei rywalizację zdominowali w sposób absolutny Niemcy. Wśród mężczyzn zajęli pierwsze cztery miejsca. Najszybszy w dwóch przejazdach był Felix Keisinger, wyprzedzając o 0.38 sek Martina Rosenbergera i o 0.58 sek Dominica Rady. Kamil Karnas pojechał tylko w pierwszym ślizgu. Uzyskał 25. czas, tracąc do Keisingera 2.17 sek. Wynik na kolana oczywiście nie rzuca, ale i tak widoczny jest spory progres Kamila. I lokaty lepsze i straty do rywali mniejsze. Polak na pewno ma szanse jeszcze się poprawić i mamy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym sezonie.

Kompletne wyniki mężczyzn TUTAJ

Także wśród kobiet Niemki nie wpuściły na podium nikogo spoza swojej reprezentacji. Najszybsza była Maxi Just, wyprzedzając Tamarę Seer i Hannah Neise. Marta Orłowska poradziła sobie na naturalnie mrożonym szwajcarskim torze bardzo dobrze. W pierwszym ślizgu miała 12. czas, tracąc do Just 1.45 sek. Jeszcze lepiej pojechała w drugim przejeździe, uzyskując ósmy wynik ze stratą ciut powyżej sekundy do najlepszej z Niemek. W zawodach wystartowało aż 29 skeletonistek, tym bardziej cieszy wysoka lokata jedynej Polki.

Kompletne wyniki TUTAJ

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password