Skeleton – PE: Orłowska w dziesiątce

Na olimpijskim torze w Lillehammer rozgrywane są zawody Pucharu Europy w skeletonie i bobslejach, w którym licznie biorą udział Polacy. W godzinach porennych rywalizowano na skeletonach – najlepszy wynik uzyskała Marta Orłowska, która zajęła 10. miejsce.

Początek olimpijskiego sezonu w wykonaniu polskiej ekipy skeletonowej wypadł całkiem przyzwoicie. Marta Orłowska w pierwszym ślizgu uzyskała 11 czas w gronie 19 startujących. W drugim przejeździe pojechałą jeszcze szybciej, wykręcając ósmy czas, co dało jej awans na 10. lokatę w klasyfikacji końcowej. Zawody zdominowały Brytyjki. Najszybsza okazała się Eleanor Furneaux, wyprzedzając nieznacznie Brogan Crowley.

1. Eleanor Furneaux (Wielka Brytania)
2. Brogan Crowley (Wielka Brytania)
3. Agathe Bessard (Francja)

10. Marta Orłowska

Gorzej poszło naszym skeletonistom, niemniej obaj zakwalifikowali się do drugiego ślizgu (jedzie w nim dwudziestu najlepszych). Michał Jakóbczyk miał nawet ósmy czas pierwszej serii, ale w drugiej pojechał gorzej i spadł na 14. miejsce. Vladyslav Polyvach dwukrotnie zanotował 20. czas i takież miejsce zajął w klasyfikacji końcowej. Wygrał Brytyjczyk Craig Thompson przed Łotyszem Kristsem Netlausem.

1. Craig Thompson (Wielka Brytania)
2. Krists Netlaus (Łotwa)
3. Samuel Maier (Austria)

14. Michał Jakóbczyk
20. Vladyslav Polyvach

Bartosz Szafran4711 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.