Skeleton – PE: Orłowska w dziesiątce

Na olimpijskim torze w Lillehammer rozgrywane są zawody Pucharu Europy w skeletonie i bobslejach, w którym licznie biorą udział Polacy. W godzinach porennych rywalizowano na skeletonach – najlepszy wynik uzyskała Marta Orłowska, która zajęła 10. miejsce.

Początek olimpijskiego sezonu w wykonaniu polskiej ekipy skeletonowej wypadł całkiem przyzwoicie. Marta Orłowska w pierwszym ślizgu uzyskała 11 czas w gronie 19 startujących. W drugim przejeździe pojechałą jeszcze szybciej, wykręcając ósmy czas, co dało jej awans na 10. lokatę w klasyfikacji końcowej. Zawody zdominowały Brytyjki. Najszybsza okazała się Eleanor Furneaux, wyprzedzając nieznacznie Brogan Crowley.

Wyniki:
1. Eleanor Furneaux (Wielka Brytania)
2. Brogan Crowley (Wielka Brytania)
3. Agathe Bessard (Francja)

10. Marta Orłowska

Gorzej poszło naszym skeletonistom, niemniej obaj zakwalifikowali się do drugiego ślizgu (jedzie w nim dwudziestu najlepszych). Michał Jakóbczyk miał nawet ósmy czas pierwszej serii, ale w drugiej pojechał gorzej i spadł na 14. miejsce. Vladyslav Polyvach dwukrotnie zanotował 20. czas i takież miejsce zajął w klasyfikacji końcowej. Wygrał Brytyjczyk Craig Thompson przed Łotyszem Kristsem Netlausem.

Wyniki:
1. Craig Thompson (Wielka Brytania)
2. Krists Netlaus (Łotwa)
3. Samuel Maier (Austria)

14. Michał Jakóbczyk
20. Vladyslav Polyvach

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password