Skeleton – PE: Tym razem wszyscy poza dziesiątką

Drugi dzień zawodów Pucharu Europy skeletonistów na olimpijskim torze w Lillehammer był mniej udany dla polskiej trójki. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udała się sztuka awansu do czołowej dziesiątki. 

Oczywiście najbardziej liczyliśmy na Martę Orłowską, która wczoraj była dziesiąta. Dziś tego wyniku Polce nie udało się jednak powtórzyć. W pierwszym ślizgu nasza skeletonistka miała 13. czas, w drugim 14., co łącznie dało jej 14. lokatę ze stratą 2.57 sek do najlepszej dziś Brytyjki Eleanor Furneaux. W klasyfikacji generalnej PE Orłowska zajmuje obecnie 10. miejsce.

Wyniki:
1. Eleanor Furneaux (Wielka Brytania)
2. Brogan Crowley (Wielka Brytania)
3. Hannah Stevenson (Wielka Brytania)
,,,
14, Marta Orłowska

Dwóch naszych zawodników nie zbliżyło się do czołowej dziesiątki. Michał Jakóbczyk w obu ślizgach uzyskiwał szesnaste czasy i takie dokładnie miejsce uzyskał w klasyfikacji końcowej zawodów. Vladyslav Polyvach był nieco wolniejszy i uzyskiwał odpowiednio 18. i 19. czas, lądując ostatecznie na 18. miejscu. Zawody wygrał Łotysz Krist Netlaus.

W klasyfikacji pucharu Europy Jakóbczyk po dwóch zawodach jest 14., Polyvach 20.

Wyniki:
1. Krists Netlaus (Łotwa)
2. Samuel Maier (Austria)
3. Craig Thompson (Wielka Brytania)

16. Michał Jakóbczyk
18. Vladyslav Polyvach

Za tydzień skeletonistki i skeletoniści o punkty Pucharu Europy powalczą w Winterbergu.

Bartosz Szafran4871 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password