Skeleton: Polacy tłem w Altenbergu

W Niemieckim Altenbergu odbyły się dziś kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Europy. Niestety tylko tło stanowili w nich dwaj Polacy, którzy wystąpili w konkursie. Miejsce w końcówce stawki zajęła także Marta Orłowska, która wystąpiła w rozgrywanych na tym samym torze zawodach Pucharu Interkontynentalnego. 

Najlepszy z Polaków w rywalizacji mężczyzn był dzisiaj Vladyslav Polyvach, który zakończył zawody na 20. miejscu. Drugi z Biało-Czerwonych Damian Markiewicz zajął ostatnie 23. miejsce i zakończył rywalizację po pierwszym ślizgu. W Altenbergu bezkonkurencyjni dzisiaj byli reprezentanci gospodarzy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Martin Rosenberger przed Fabianem Kuechlerem i Dominikiem Radym.

Słabo w Altenbergu spisała się także Marta Orłowska, która dla odmiany rywalizowała w zawodach Pucharu Interkontynentalnego. Polka zajęła 17. miejsce w gronie 19. startujących skeletonistek. W konkursie kobiet również dominowały Niemki: wygrała Sophia Girebel a trzecia była Hannah Neise. Reprezentantki gospodarzy przedzieliła Łotyszka Lelde Priedulena.

Finałowe zawody Pucharu Europy odbędą się w piątek 19 stycznia w Innsbrucku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password