Skeleton – PŚ: Loelling i Dukurs stawiają kropkę nad „i”

Niemka Jacqueline Loelling i Łotysz Martins Dukurs wygrali próbę przedolimpijską na torze w Pjongczang. Dzisiejsi triumfatorzy zapewnili sobie tym samym zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych Pucharu Świata sezonu 2016/2017.

Jako pierwsze w Pjongczang rywalizowały panie. W obydwu ślizgach najszybsza okazała się Niemka Jacqueline Loelling. Drugie miejsce przypadło Rosjance Elenie Nikitinej, która na podium wdarła się po bardzo dobrym drugim przejeździe. Na trzecim miejscu uplasowała się Holenderka Kimberley Bos.

Dzisiejsza zwyciężczyni po raz pierwszy w swojej karierze została także triumfatorką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobywając 1591 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się kolejna Niemka i ubiegłoroczna triumfatorka Tina Hermann. Podium uzupełniła doświadczona Kanadyjka Mirela Rahneva z 1475 punktami.

Dużo bardziej zacięty był pojedynek o zwycięstwo w konkursie mężczyzn. Triumfował Łotysz Martins Dukurs, który o jedną setną sekundy wyprzedził Koreańczyka Yun Sungbina. Trzecie miejsce przypadło Tomassowi Dukursowi, który do swojego młodszego brata stracił aż 0,65 s.

Zwycięzcą sezonu po raz ósmy z rzędu został Martins Dukurs z 1662 punktami. Na drugim miejscu zimę zakończył Yun Sungbin z 1623 oczkami. Na najniższym stopniu podium stanął mistrz olimpijski z Soczi Rosjanin Aleksandr Trietjakow (1454 pkt).

Zawody w Pjongczang, podobnie jak wszystkie konkursy Pucharu Świata w tym sezonie, odbyły się bez udziału Polaków.