Skeleton – PŚ: Yun i Loelling zwycięzcami klasyfikacji generalnej

Reprezentant Korei Południowej Sungbin Yun i Niemka Jacqueline Loelling byli najlepszymi skeletonistami tego sezonu i wygrali klasyfikację generalną Pucharu Świata. Z wyżej wymienionej dwójki dziś w Königssee zobaczyliśmy tylko reprezentantkę naszych zachodnich sąsiadów.

Pod nieobecność Yuna, który szykuje się do startu w igrzyskach, najszybszy dzisiaj okazał się Niemiec Axel Jungk. Tuż za nim uplasowali się dwaj Łotewscy bracia Dukurs: drugi był Martins a trzeci Tomass. Nieobecność w Niemczech nie przeszkodziła Yunowi w wygraniu klasyfikacji generalnej sezonu. Azjata zdobył wcześniej 1545 punkty i o 38 oczek wyprzedził dzisiejszego zwycięzcę Jungka. Trzeci był Tomass Dukurs (1464 pkt).

 

Jacquelline Loelling nie zawiodła swoich kibiców i na własnym torze odniosła czwarte w tym sezonie zwycięstwo. Tuż za nią sklasyfikowana została kolejna reprezentantka gospodarzy – Tina Hermann. Na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Janine Flock. Identycznie jak w dzisiejszym konkursie wygląda najlepsza dwójka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zwyciężyła Loelling z 1628 pkt, przed Hermann (1504 pkt). Trzecia była Kanadyjka Elisabeth Vathje (1470 pkt).

Najlepsi skeletoniści świata mają teraz czas by przygotować się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Rywalizacja o medale odbędzie się w dniach 15-17 lutego.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password