Skeleton – PŚ: Martins Dukurs wygrywa po raz 49. w historii

W drugim dniu pierwszych w tym sezonie zawodów pucharu świata w bobslejach i skeletonie, rozgrywanych w Lake Placid jako pierwsi zaprezentowali się skeletoniści. Pierwszy komplet punktów na swoim koncie zapisał niesamowity Martins Dukurs.

Zawody w Lake Placid były przedsmakiem emocji, które czekają nas w Pjongczang. Po pierwszej serii prowadził Martins Dukurs, pięciokrotny mistrz świata, dwukrotny wicemistrz olimpijski. Pięć setnych sekundy tracił do niego mistrz z Soczi, Aleksandr Trietiakow, dziesięć Koreańczyk Sungbin Yun, który może być jednym z głównych faworytów igrzysk. Historia się lubi powtarzać, a Łotysz już dwa razy oddawał przypisywane mu „w ciemno” olimpijskie złoto reprezentantom gospodarza igrzysk – w 2010 Kanadyjczykowi Jonowi Montgomeremu, w 2014 wspomnianemu już Trietiakowowi. Ponad 0.3 sekundy tracili do lidera kolejni zawodnicy – Niemiec Axel Jungk, brat Martinsa Tomass Dukurs i drugi z Rosjan Nikita Tregubow.

W drugim ślizgu nastąpiły niewielkie przetasowania. Tregubow wyprzedził Tomassa Dukursa, a Sungbin Yun Trietiakowa. Klasą dla siebie po raz kolejny był Martins Dukurs, który i w drugim ślizgu uzyskał najlepszy czas. W ten oto sposób na swoim koncie zapisał 49 triumf w zawodach Pucharu Świata. Polacy w Lake Placid nie startowali, zobaczymy ich jutro w Pucharze Europy w Lillehammer.

Wyniki:

1. Martins Dukurs (Łotwa)
2. Sungbin Yun (Korea Południowa) + 0.11
3. Alekasnder Trietiakow (Rosja) + 0.17
4. Axel Jungk (Niemcy) + 0.58
5. Nikita Tregubow (Rosja) + 0.69
6. Tomass Dukurs (Łotwa) +0.80

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password