Skeleton – PŚ/ME: Jacqueline Loelling ze złotym medalem Mistrzostw Europy

Niemka Jacqueline Loelling zdobyła złoty medal rozgrywanych w Winterbergu Mistrzostwach Europy. Zawody w Niemczech były jednocześnie kolejną rundą skeletonowego Pucharu Świata, którą wygrała Kanadyjka Elisabeth Vathje.

Rywalizacja w Winterbergu z powodu intensywnych opadów śniegu została skrócona do jednego ślizgu. Najszybciej tor pokonała Kanadyjka Elisabeth Vathje (58.02 s), która o 0,10 s wyprzedziła drugą Jacqueline Loelling. Niemka okazała się być jednak najszybszą zawodniczką z Europy i to do niej pierwszy raz w karierze trafił złoty medal Mistrzostw Europy. Podium Pucharu Świata uzupełniła kolejna zawodniczka z kraju klonowego liścia Mirela Rahneva. Srebrny medal mistrzostw Starego Kontynentu trafił do obrończyni tytułu Austriaczki Janine Flock a brąz do  kolejnej Niemki Tiny Hermann.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi świeżo upieczona Mistrzyni Europy Jacqueline Loelling i o 18 punktów wyprzedza Austriaczkę Flock. Triumfatorka dzisiejszego konkursu Pucharu Świata awansowała na miejsce piąte.

Podobnie jak w zawodach mężczyzn dziś także nie mieliśmy na starcie reprezentantki Polski.

Kolejne zawody skeletonowego Pucharu Świata odbędą się już w piątek w szwajcarskim Saint Moritz.

Wyniki:

ME
1 CAN VATHJE Elisabeth 58.02
2 1 GER LOELLING Jacqueline 58.12
3 CAN RAHNEVA Mirela 58.14
4 2 AUT FLOCK Janine 58.28
5 3 GER HERMANN Tina 58.37
6 4 GBR YARNOLD Lizzy 58.51
7 5 NED BOS Kimberley 58.58

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password