Skład na PŚ w Sarańsku zatwierdzony

W dniach 12-13 maja specjaliści od chodu sportowego zmierzą się w rosyjskim Sarańsku podczas 25. edycji Pucharu Świata. Polskę w konkurencjach olimpijskich reprezentować będzie 15-osobowa ekipa.

Polacy wywalczyli już komplet kwalifikacji na Igrzyska w poszczególnych konkurencjach chodu. W Sarańsku rozegra się walka wewnętrzna o zapewnienie sobie miejsca w reprezentacji olimpijskiej. Puchar Świata w Rosji będzie ostatnią szansą na wypełnienie minimum olimpijskiego przez Grzegorza Sudoła. Polak na razie plasuje się na miejscu dającym kwalifikację na 20 km, ale priorytetem dla niego będzie występ na dwukrotnie dłuższym dystansie. Wicemistrz Europy z Barcelony będzie musiał sobie poradzić nie tylko z wypełnieniem minimum, ale również z reprezentacyjnymi kolegami. Na starcie pojawią się Łukasz Nowak, Rafał Sikora (na dzień dzisiejszy mają zapewniony udział na Igrzyskach), a także Rafał Augustyn, który pomimo wypełnienia minimum na 50 km, znajduje się poza pierwszą trójką, która zagwarantuje sobie start na IO.

W chodzie na 20 km powalczy zwycięzca z Zaniemyśla – Dawid Tomala. Do tej pory granicę kwalifikacyjną na tym dystansie złamało siedmiu chodziarzy. Oprócz Tomali o poprawienie swojego rezultatu postarają się Jakub Jelonek i Rafał Fedaczyński. W konkurencji pań powalczy czołowa czwórka polskich chodziarek. Na dzień dzisiejszy awans na Igrzyska wywalczyły: Paulina Buziak (w Zaniemyślu ustanowiła rekord Polski – 1:29,44), Agnieszka Szwarnóg i Agnieszka Dygacz. Z walki na pewno nie zrezygnuje Katarzyna Kwoka. Polka co prawda wypełniła wymagane minimum PZLa, ale tylko trzy chodziarki mogą reprezentować dany kraj w Londynie. Specjaliści od krótszego dystansu będą mogli jeszcze poprawić swoje najlepsze rezultaty na czerwcowych Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej (16 czerwca).

Skład na Puchar Świata w Sarańsku:

Mężczyźni

20 km

Dawid Tomala

Jakub Jelonek

Rafał Fedaczyński

Dawid Wolski

Patryk Rogowski

50 km

Rafał Augustyn

Rafał Sikora

Grzegorz Sudoł

Łukasz Nowak

Artur Brzozowski

Kobiety 

20 km

Paulina Buziak

Agnieszka Szwarnóg

Agnieszka Dygacz

Katarzyna Kwoka

Monika Kapera

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password