Skoczkowie zakończyli sezon

Na zakończenie sezonu skoków narciarskich odbyła sie tylko jedna seria konkursowa na Velikace w Planicy.

Dziś triumfował Martin Koch (Austria), który skoczył na 222.5 m. Drugi Simon Ammann (Szwajcaria) lądował na 212.0 m, a trzeci Robert Kranjec (Słowenia) uzyskał 204.0 m. kamil Stoch po skoku na odległość 199.0 m zajął w dzisiejszym konkursie 11. miejsce. 21. był Piotr Żyła, który skoczył 184.5 m.
Zdobywając trzecie miejsce Kranjec przypieczętował także zdobycie małej kryształowej kuli za puchary świata w lotach. Oprócz Słoweńca na podium w tej kategorii stanęli… Koch i Ammann. Kamil Stoch ukończył sezon lotów na 6. pozycji. W trzydziestce zmieścili się także Maciej Kot oraz Piotr Żyła.
Anders Bardal (Norwegia) zajął dziś spokojne, 23. miejsce, którym postawił kropkę nad i zwyciężając tym samym w klasyfikacji generalnej PŚ i zdobywając kryształową kulę. Drugi w klasyfikacji generalnej został Gregor Schlierenzauer, który dziś był 4., a trzeci Andreas Kofler (dziś 7.). Kamil Stoch zajął 5. pozycję w PŚ.