Skoki do wody – GP: Znakomity Andrzej Rzeszutek wygrywa w Madrycie!

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Andrzej Rzeszutek podczas Grand Prix Madrytu. Nasz zawodnik, wygrał konkurs skoków z trampoliny z 3 m i po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów tej rangi w rywalizacji indywidualnej.

23-latek już w porannych eliminacjach pokazał bardzo wysoką dyspozycję i z wynikiem  399.4 pkt., pewnie awansował do półfinałowych zmagań, w których zaprezentował się jeszcze lepiej. Rzeszowianin uzyskał notę 414.40 pkt. co było najlepszym wynikiem obu półfinałów.
Polak z każdym etapem rywalizacji w Madrycie prezentował się coraz lepiej. W finale prowadził od pierwszej serii, jednak po piątej rundzie minimalnie wyprzedził go Constantin Blaha z Austrii. To właśnie szósty, ostatni, skok Andrzeja Rzeszutka zasługuje na szczególne uznanie. Za bardzo trudną próbę, odwrotne półtora salta z trzema i pół śrubami w pozycji dowolnej, nasz zawodnik uzyskał aż 80.50 pkt. Łącznie Polak w finale otrzymał 426.15 pkt.  

Srebrny medal zdobył Constantin Blaha. Austriak ostatecznie uzyskał 420.65 pkt. Skład podium uzupełnił Wei Zhong. Reprezentant Chin osiągnął 411.40 pkt.

W eliminacjach brał także udział Kacper Lesiak. Niestety nasz drugi zawodnik nie zdołał awansować do dalszego etapu zmagań. Młodszy z Polaków stracił sporo punktów w swoim drugim skoku i nie był w stanie już odrobić strat. Kacper łącznie otrzymał 317.80 pkt. i zajął 18. lokatę.

Konkursy w Madrycie nie należą do najmocniej obsadzonych. Na starcie w Hiszpanii zabrakło większości gwiazd skoków do wody, miedzy innymi zawodników z Niemiec i Ukrainy.  Reprezentacje Rosji, Chin i  Francji przyjechały w mocno rezerwowych składach. Nie zmienia to jednak faktu, iż Andrzej Rzeszutek skacze w Madrycie bardzo dobrze, co potwierdza wysoki wynik punktowy uzyskany przez Polaka.

Wyniki:

1. Andrzej Rzeszutek             426.15
2. Constantin Blaha                  420.65
3. Wei Zhong                              411.40
4. Stefanos Paparounas           410.75
5. Zhiguang Diao                       408.45
6. Jesper Tolvers                        367.65

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password