Skoki do wody – ME: Było dobrze, ale mogło być lepiej

Kaja Skrzek była 11. zawodniczką finału skoków z trampoliny z 1 m. Młoda Polka rywalizacją w nieolimpijskiej konkurencji zakończyła swoje starty podczas mistrzostw Europy w Kijowie.

Nasza zawodniczka nie skakała dziś źle, jednak mogliśmy liczyć na nieco lepszy start. Polka dobrze spisała się w porannych eliminacjach i awansowała do finału. 18-latka udanie zaczęła wieczorną rywalizację i po dwóch seriach skoków zajmowała piąte miejsce z niewielką startą do podium. Niestety, trzeci skok Polki – półtora salta w tył w pozycji łamanej, był znacznie słabszy i nie pozwolił jej na utrzymanie wysokiej lokaty. Kaja ostatecznie zajęła 11. miejsce. Co ciekawe nasza zawodniczka miała dziś największe problemy ze skokami z najmniejszym współczynnikiem trudności.

Mistrzynią Europy została Elena Bertocchi. Włoszka od początku zmagań prezentowała świetną formę i nawet na chwilę nie oddała prowadzenia. Po złoto sięgnęła z notą 282.80 pkt. Drugą lokatę zajęła Nadezhda Bazhina. Rosjanka próbowała „ścigać” triumfatorkę i przez cały czas plasowała się tuż za nią, do złota zabrakło jej 5.45 pkt. Brązowy medal wywalczyła Niemka – Louisa Stawczynski.