Skoki do wody – ME: Pierwszy finał Kacpra Lesiaka

Kacper Lesiak po raz pierwszy w karierze wystąpił w finale konkursu skoków z trampoliny 3-metrowej podczas mistrzostw Europy. W najlepszej dwunastce Starego Kontynentu zabrakło Andrzeja Rzeszutka, który nie przebrnął eliminacji.

Na szczególną uwagę zasługuje występ Kacpra Lesiaka w porannych eliminacjach. Nasz zawodnik od pierwszego do ostatniego skoku prezentował bardzo dobry i równy poziom. Wysoką dyspozycję potwierdził między innymi w piątej serii, wykonując jedną z trudniejszych prób – trzy i pół salta Auerbacha w pozycji kucznej. 20-latek dzięki temu zajął 8. lokatę i bez problemu awansował do finału. Znacznie słabiej spisał się Andrzej Rzeszutek. Doświadczony reprezentant Polski był 20.

To co było siłą Kacpra Lesiaka w eliminacjach okazało się jego najsłabszym punktem w finałowej rywalizacji. Wspomniany, piąty skok był zdecydowanie najsłabszym w wykonaniu Polaka. Nasz zawodnik nie zdołał już odrobić start i zakończył rywalizację na 12. pozycji.

Po złoty medal w skokach z trampoliny z 3 m sięgnął Ilja Zakharow. Rosjanin, który rok temu w Londynie zepsuł jedną próbę i zakończył rywalizację tuż za podium, dziś był poza konkurencją. Prowadził od pierwszego skoku i niemal systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Wicemistrzem Europy został Illja Kwasha. Reprezentant Ukrainy, tak jak Zakharow, miejsca objętego po pierwszej serii nie oddał do końca. Dla 29-letniego zawodnika to drugi medal zdobyty w Kijowie. Dwa dni temu sięgnął po złoto w konkursie skoków z trampoliny 1-metrowej. Skład dzisiejszego podium uzupełnił jego rodak Oleg Kolodij.

Co ciekawe, w finale zabrakło obrońcy tytułu sprzed roku – Jewgienija Kuznietsowa. Rosjanin kompletnie nie poradził sobie z drugim skokiem eliminacyjnym i zajął 13. miejsce. Zaskoczeniem była także nieobecność w finale Patricka Hausdinga. Utytułowany Niemiec był 14. w kwalifikacjach.

Wyniki:

1. ZAKHAROW Ilija RUS 525.10 pkt.
2. KWASHA Illja UKR 484.30 pkt.
3. KOLODIJ Oleg UKR 470.30 pkt.
4. ROSSET Matthieu FRA 455.55 pkt.
5. HASLAM Ross GBR 429.65 pkt.
6. TOCCI Giovanni ITA 418.80 pkt.
7. FECK Stephan GER 404.95 pkt.
8. GARCIA BOISSIER Nicolas ESP 396.45 pkt.
9. HEATLY James GBR 395.60 pkt.
10. KARALIOU  Yauheni BLR 370.95 pkt.
11. AREVALO ALCON Alberto ESP 349.55 pkt.
12. LESIAK Kacper POL 339.50 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password