Skoki do wody – ME: Polacy na 7. miejscu w synchronie

Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak zajęli siódme miejsce w konkursie synchronicznych skoków z trampoliny 3-metrowej podczas mistrzostw Europy w Kijowie. Polacy tym konkursem zakończyli swój udział w czempionacie Starego Kontynentu.

Nasz duet nie zaprezentował w Kijowie najlepszej formy. Polacy skakali dobrze, ale do ich najlepszych występów sporo zabrakło. Być może przyczyną tego jest nowy, trudniejszy program skoków. To właśnie próba z najwyższym współczynnikiem trudności – trzy i pół salta Auerbacha w pozycji kucznej, okazała się najsłabszą w wykonaniu Andrzeja i Kacpra. Noty na poziomie 3,5-5 pkt. nie pozwoliły Polakom utrzymać szóstej lokaty i ostatecznie spadli na 7. miejsce.

Bój o złoty medal toczył się do ostatniego skoku. Mistrzami zostali Ilia Zakharow i Jewgienij Kuznietsow. Rosjanie rok temu musieli uznać wyższość Brytyjczyków i wiele wskazywało na to, że i w tym roku będą musieli zadowolić się srebrem. Przed finałową serią skoków zajmowali drugie miejsce, za reprezentantami Ukrainy. Jednak ostatnia próba lepiej wyszła Rosjanom i to oni z notą 427.71 pkt. zdobyli złoto. Wicemistrzami Europy zostali Ukraińcy, którzy do triumfatorów stracili zaledwie 0,75 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Frederick Woodward i James Heatly z Wielkiej Brytanii.

Wyniki:

1. ZAKHAROV Ilia/KUZNETSOV Evgenii RUS 427.21 pkt.
2. KVASHA Illya/KOLODIY Oleg UKR 426.96 pkt.
3. WOODWARD Frederick/HEATLY James GER 395.61 pkt.
4. HAUSDING Patrick/FECK Stephan GER 393.39 pkt.
5. MARSAGLIA Lorenzo/AUBER Gabriele ITA 374.88 pkt.
6. DUTOIT Guillaume/RIECKHOFF Simon SUI 359.22 pkt.
7. LESIAK Kacper/RZESZUTEK Andrzej POL 357.66 pkt.
8. GARCIA BOISSIER Nicolas/GARCIA BOISSIER Hector ESP 353.82 pkt.
9. BRANDL Fabian/BLAHA Constantin AUT 335.04 pkt.
10. CATEL Antoine/ROSSET Matthieu FRA 333.18 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password