Skoki do wody – ME: Przeciętny początek Polaków

Indywidualne skoki z trampoliny 1-metrowej były pierwszą konkurencją, mistrzostw Europy w Kijowie, na starcie której zobaczyliśmy naszych reprezentantów. Niestety, początek w wykonaniu Andrzeja Rzeszutka i Kacpra Lesiaka nie był najlepszy.

Nasi zawodnicy, specjalizujący się w skokach z trampoliny, zaczęli udział w mistrzostwach od nieolimpijskiej konkurencji skoków z 1 m. W porannych eliminacjach lepiej poradził sobie Andrzej Rzeszutek, który z ósmym wynikiem awansował do finału. Niestety rywalizację na eliminacjach zakończył Kacper Lesiak. 20-latek zupełnie zepsuł swoją ostatnią próbę i z notą 319.65 pkt. zajął 17. miejsce.

Finałowe zmagania nie ułożyły się po myśli Andrzeja Rzeszutka. Polak rozpoczął rywalizacją od dwóch i pół salta delfina w pozycji łamanej. Niestety nie wykonał swojej próby dobrze i stracił wiele cennych punktów. W kolejnych próbach nasz reprezentant prezentował się znacznie lepiej, jednak strata z pierwszego skoku była zbyt duża i nie zdołał nawiązać rywalizacji z czołówką. Ostatecznie Andrzej zakończył konkurs na 9. lokacie, z wynikiem 351.95 pkt.

Po tytuł mistrza Europy sięgnął Illya Kwasha. Ukrainiec był dziś bezkonkurencyjny i obronił zdobyty rok temu w Londynie tytuł. Brązowy medalista olimpijski z Pekinu zdecydował się na trudny program, który wykonał bardzo dobrze i z notą 431.75 pkt. zdobył złoty medal.
Srebro wywalczył Patrick Hausding. Reprezentant Niemiec stracił do triumfatora 11.95 pkt. Na najniższym stopniu podium znalazł się Francuz – Matthieu Rosset. Sześć dobrych skoków dało dziś mistrzowi Europy sprzed dwóch lat „tylko” brązowy krążek.

Przed naszymi zawodnikami jeszcze jeden start indywidualny, w piątek rano powalczą w eliminacjach skoków z trampoliny 3-metrowej. Już jutro w tej samej konkurencji rywalizować będzie Kaja Skrzek.

Wyniki:

1. Illya Kwasha UKR 431.75 pkt.
2. Patrick Hausding GER 419.80 pkt.
3. Matthieu Rosset FRA 412.95 pkt.
4. Oleg Kolodij UKR 391.10 pkt.
5. Giovanni Tocci ITA 376.95 pkt.
6. Guillaume Dutoit SUI 370.85 pkt.
7. Stephan Feck GER 367.70 pkt.
8. Sergei Nazin RUS 367.45 pkt.
9. Andrzej Rzeszutek POL 351.95 pkt.
10. Mikita Tkachou BLR 340.25 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password