Skoki do wody – ME: Słodko-gorzki debiut Kai Skrzek

Kaja Skrzek zanotowała dziś pierwszy w karierze start w konkursie skoków z trampoliny z 3 m podczas seniorskich mistrzostw Europy. Polka dobrze zaprezentowała się w eliminacjach, niestety znacznie słabiej skakała w finale.

Po raz pierwszy w seniorskich mistrzostwach Europy Kaja Skrzek wzięła udział rok temu w Londynie, jednak wtedy młoda Polka skakała tylko w konkursie z mniejszej trampoliny. Dziś  w Kijowie zadebiutowała w olimpijskiej konkurencji skoków z trampoliny 3-metrowej. 18-latka w porannych eliminacjach prezentowała się dobrze, zanotowała jedną słabszą próbę, ale mimo tego nie miała problemów z awansem do finału. To pozwalało mieć nadzieję na udany start w wieczornych zmaganiach.

Niestety, Polka nie zaczęła dobrze finału i po dwóch seriach zajmowała ostatnie, 12. miejsce. Przed czwartym skokiem naszą zawodniczkę wyraźnie „zjadły nerwy” i nie wykonała swojego skoku przy pierwszym podejściu. Po kilku odbiciach wróciła na początek trampoliny i rozpoczęła próbę od nowa. To kosztowało Kaję sporo karnych punktów. Ostatecznie 18-latka zajęła dziś 11. lokatę.

Złoty medal zdobyła Anna Pysmenska. Ukrainka objęła prowadzenie już po pierwszej serii i go nie oddała. 26-latka skakała bardzo dobrze, a duży zapas punktowy pozwolił jej nawet na nieco słabszą postawę w piątym skoku. Drugą lokatę niespodziewanie wywalczyła Michelle Heimberg. Szwajcarka zaczęła rywalizacją od 7. miejsca po pierwszej serii, ale w kolejnych próbach odrabiała straty i może się cieszyć z tytułu wicemistrzyni Europy. Brązowy medal zdobyła Anastazja Nedobiga. Reprezentant Ukrainy także zaczęła finał od dalekiego miejsca i podobnie jak Szwajcarka goniła rywalki. Na podium „wskoczyła” dopiero po ostatnim skoku.