Skoki do wody – ME: Słodko-gorzki debiut Kai Skrzek

Kaja Skrzek zanotowała dziś pierwszy w karierze start w konkursie skoków z trampoliny z 3 m podczas seniorskich mistrzostw Europy. Polka dobrze zaprezentowała się w eliminacjach, niestety znacznie słabiej skakała w finale.

Po raz pierwszy w seniorskich mistrzostwach Europy Kaja Skrzek wzięła udział rok temu w Londynie, jednak wtedy młoda Polka skakała tylko w konkursie z mniejszej trampoliny. Dziś  w Kijowie zadebiutowała w olimpijskiej konkurencji skoków z trampoliny 3-metrowej. 18-latka w porannych eliminacjach prezentowała się dobrze, zanotowała jedną słabszą próbę, ale mimo tego nie miała problemów z awansem do finału. To pozwalało mieć nadzieję na udany start w wieczornych zmaganiach.

Niestety, Polka nie zaczęła dobrze finału i po dwóch seriach zajmowała ostatnie, 12. miejsce. Przed czwartym skokiem naszą zawodniczkę wyraźnie „zjadły nerwy” i nie wykonała swojego skoku przy pierwszym podejściu. Po kilku odbiciach wróciła na początek trampoliny i rozpoczęła próbę od nowa. To kosztowało Kaję sporo karnych punktów. Ostatecznie 18-latka zajęła dziś 11. lokatę.

Złoty medal zdobyła Anna Pysmenska. Ukrainka objęła prowadzenie już po pierwszej serii i go nie oddała. 26-latka skakała bardzo dobrze, a duży zapas punktowy pozwolił jej nawet na nieco słabszą postawę w piątym skoku. Drugą lokatę niespodziewanie wywalczyła Michelle Heimberg. Szwajcarka zaczęła rywalizacją od 7. miejsca po pierwszej serii, ale w kolejnych próbach odrabiała straty i może się cieszyć z tytułu wicemistrzyni Europy. Brązowy medal zdobyła Anastazja Nedobiga. Reprezentant Ukrainy także zaczęła finał od dalekiego miejsca i podobnie jak Szwajcarka goniła rywalki. Na podium „wskoczyła” dopiero po ostatnim skoku.

Wyniki:

1. PYSMENSKA Anna UKR 303.30 pkt.
2. HEIMBERG Michelle SUI 293.25 pkt.
3. NEDOBIGA Anastasiia UKR 291.65 pkt.
4. JANSEN Inge NED 291.55 pkt.
5. ILINYKH Kristina RUS 285.55 pkt.
6. PUNZEL Tina GER 283.95 pkt.
7. WILS Daphne NED 267.10 pkt.
8. NEKRASOVA Ekaterina RUS 265.7 pkt.
9. BERTOCCHI Elena ITA 263.40 pkt.
10. NERO Daniella SEW 244.50 pkt.
11. SKRZEK Kaja POL 220.80 pkt.
12. FAVRE Jessica SUI 218.85 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password