Skoki do wody – MŚ: Andrzej Rzeszutek poza finałem 

Andrzej Rzeszutek rozpoczął udział w mistrzostwach świata w Budapeszcie od słabego startu w eliminacjach skoków z trampoliny 1-metrowej i nie zakwalifikował się do finałowej rywalizacji. 

Andrzej Rzeszutek był naszym jedynym reprezentantem w eliminacjach skoków z mniejszej trampoliny. Polak nadspodziewanie dobrze rozpoczął rywalizację i za dwa i pół salta delfina w pozycji kucznej otrzymał 68.20 pkt., co dawało mu drugą lokatę po pierwszej serii skoków. Niestety, pierwsza próba naszego zawodnika była jego najlepszą.Kolejne skoki Andrzeja Rzeszutka były znacznie słabsze. Polak skakał słabiej technicznie niż do tej pory i wyraźnie psuł wejście do wody. Najwięcej punktów stracił w trzeciej serii, po której znalazł się na 19. pozycji. Ostatecznie Andrzej zajął 21. miejsce. Lokata ta jednak nie pozwala myśleć o awansie do dwunastoosobowego finału. Warto także zauważyć, że Polak uzbierał dziś łącznie 336.60 pkt., podczas gdy jeszcze miesiąc temu na mistrzostwach Europy w Kijowie za ten sam program uzyskał ponad 20 pkt. więcej.

Triumfatorem eliminacji został Jianfeng Peng. Chińczyk zaczął zmagania od dość słabego skoku, jednak szybko odrobił starty i dołączył do czołówki, dzięki czemu po bardzo dobrze wykonanej próbie dwóch i pół salta w pozycji łamanej objął prowadzenie, którego już nie oddał. Zaledwie 3.80 pkt. za nim znalazł się jego rodak – Chao He. Trzecie miejsce zajął Włoch, Giovanni Tocci.

Finał skoków z trampoliny 1-metrowej zaplanowano na niedzielę, na godzinę 15:45. Przypomnimy, że konkurencja ta jest nieolimpijska.

Skrócone wyniki eliminacji:

1. PENG Jianfeng CHN 435.15 pkt.
2. HE Chao CHN 431.35 pkt.
3. TOCCI Giovanni ITA 410.60 pkt.
4. HASUDING Patrick GER 403.80 pkt.
5. HIXON Mike USA 384.80 pkt.
6. KOLODIY Oleg UKR 374.80 pkt.
21. RZESZUTEK Andrzej POL 336.60 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password