Skoki do wody – MŚ: Chińska dominacja trwa – podsumowanie czwartego dnia

Poniedziałkowa rywalizacja w skokach do wody podczas mistrzostw świata w Budapeszcie była pokazem siły reprezentantów Chin. Zawodnicy z Państwa Środka nie dali szans rywalom i wygrali wszystkie dzisiejsze finały.

Synchron kobiet z trampoliny z 3 m

Znakomita passa reprezentantek Chin w skokach synchronicznych z trampoliny trwa. Chinki triumfowały we wszystkich konkursach mistrzostw świata w tej konkurencji w XXI wieku, a poniedziałkowe zmagania podtrzymały tę serię. Yani Chang i Tingmao Shi prowadziły od pierwszego skoku, a w każdym kolejnym powiększały przewagę nad rywalkami. Drugą lokatę zajęły Jennifer Abel i Melissa Citrini Beaulieu. Kanadyjki zaprezentowały dziś znakomitą dyspozycję i synchronizację. Chociaż ostatecznie przegrały z Chinkami, to warto zauważyć, że w każdej próbie prezentowały świetny poziom, a ostatecznie straciły do triumfatorek tylko 9.87 pkt.  Na najniższym stopniu podium znalazły się Rosjanki. Nadezhda Bazhina i Kristina Ilinykh od drugiej serii skoków zajmowały trzecią lokatę. Zawodniczki z Rosji nie miały żadnych problemów z synchronizacją, jednak wyraźnie słabszy dzień miała dziś Bazhina, która skakała słabo technicznie.

Skrócone wyniki:

1. CHANG Yani / SHI Tingmao CHN 333.30 pkt.
2. ABEL Jennifer / CITRINI BEAULIEU Melissa CAN 323.43 pkt.
3. BAZHINA Nadezhda /ILNYKH Kristina RUS 312.60 pkt.
4. KEENEY Maddison / SMITH Anabelle AUS 301.23 pkt.
5. REID Grace / TORRANCE Katherine GBR 294.60 pkt.
6. NG Yan Yee / SABRI Nur Dhabitah Binti MAS 288.72 pkt.

Synchron mężczyzn z wieży 

Konkurs skoków synchronicznych mężczyzn z wieży był popisem Chińczyków. Aisen Chen i Hao Yang skakali dziś w innej lidze i byli poza zasięgiem rywali. Reprezentanci Państwa Środka ośmiokrotnie otrzymali dziś najwyższą możliwą notę – 10 pkt. Znakomita dyspozycja pozwoliła im na triumf z przewagą aż 39.63 pkt. Srebrne krążki powędrowały do Rosjan. Dwa lata temu w Kazaniu gospodarze stracili drugą lokatę w ostatniej turze skoków, w tym roku nie było wątpliwości kto zdobędzie tytuł wicemistrzów świata. Aleksandr Bondar i Viktor Minibajew oddali pięć bardzo dobrych skoków i jeden nieco słabszy, ale mimo tego przez cały konkurs zajmowali drugą lokatę. Brązowe medale pojadą do Niemiec. Sascha Klein i Patrick Hasuding zaczęli zmagania od szóstej pozycji, ale szybko odrobili straty i stanęli na podium z przewagą ponad 20 pkt. nad Brytyjczykami, którzy zajęli czwarte miejsce. Co ciekawe to właśnie z nimi Niemcy przegrali walkę o brąz podczas igrzysk w Rio.

Skrócone wyniki:

1. CHEN Aisen / YANG Hao CHN 498.48 pkt.
2. BONDAR Aleksandr / MINIBAEV Viktor RUS 458.85 pkt.
3. HAUSDING Patrick / KLEIN Sascha GER 440.82 pkt.
4. DALEY Thomas / GOODFELLOW Daniel GBR 418.02 pkt.
5. DOLGOV Maksym / GORSHKOVOZOV Oleksandr UKR 416.31 pkt.
6. JOHNSON Steele / LOSCHIAVO Brandon USA 406.83 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password