Skoki do wody – MŚ: Pierwsze koty za płoty

Kaja Skrzek zadebiutowała dziś w seniorskich mistrzostwach świata w skokach do wody. Młoda Polka wzięła udział w eliminacjach skoków z trampoliny 1-metrowej. Chociaż nasza zawodniczka nie awansowała do finału, to warto odnotować, że spisała się lepiej niż na ME przed miesiącem.

Tegoroczna rywalizacja w Budapeszcie to pierwsze w karierze Kai Skrzek seniorskie mistrzostwa globu. Dzisiejszy występ 18-latki nie zachwycił i nie dał jej przepustki do finału, ale z całą pewnością był lepszy niż miesiąc temu w Kijowie podczas mistrzostw Europy.
Polka skakała dość dobrze i co najważniejsze równo. Na szczególną uwagę zasługuje jej druga próba – dwa i pół salta w pozycji łamanej. Kaja za ten trudny skok otrzymała 53.30 pkt., co było dziewiątym wynikiem drugiej serii. Niestety, dobre skoki nie wystarczyły do awansu do finału skoków z mniejszej trampoliny. Polka z łączną notą 240.30 pkt. zajęła 21. miejsce. Warto zaznaczyć, że w Kijowie nie opanowała nerwów i ukończyła zmagania z notą 228.50 pkt.

Najlepiej z eliminacjach poradziła sobie Maddison Keeney. Australijka zaprezentowała bardzo trudny program i chociaż nie wszystkie skoki w jej wykonaniu były udane, to pomagał jej wysoki współczynnik trudności. Drugą lokatę zajęła Yiwen Chen z Chin, a trzecia była Malezyjka, Jun Hoong Cheong.

Finał rywalizacji skoków z trampoliny 1-metrowej zaplanowano na sobotę na godzinę 16:00.