Skoki do wody – MŚ: Pierwsze koty za płoty

Kaja Skrzek zadebiutowała dziś w seniorskich mistrzostwach świata w skokach do wody. Młoda Polka wzięła udział w eliminacjach skoków z trampoliny 1-metrowej. Chociaż nasza zawodniczka nie awansowała do finału, to warto odnotować, że spisała się lepiej niż na ME przed miesiącem.

Tegoroczna rywalizacja w Budapeszcie to pierwsze w karierze Kai Skrzek seniorskie mistrzostwa globu. Dzisiejszy występ 18-latki nie zachwycił i nie dał jej przepustki do finału, ale z całą pewnością był lepszy niż miesiąc temu w Kijowie podczas mistrzostw Europy.
Polka skakała dość dobrze i co najważniejsze równo. Na szczególną uwagę zasługuje jej druga próba – dwa i pół salta w pozycji łamanej. Kaja za ten trudny skok otrzymała 53.30 pkt., co było dziewiątym wynikiem drugiej serii. Niestety, dobre skoki nie wystarczyły do awansu do finału skoków z mniejszej trampoliny. Polka z łączną notą 240.30 pkt. zajęła 21. miejsce. Warto zaznaczyć, że w Kijowie nie opanowała nerwów i ukończyła zmagania z notą 228.50 pkt.

Najlepiej z eliminacjach poradziła sobie Maddison Keeney. Australijka zaprezentowała bardzo trudny program i chociaż nie wszystkie skoki w jej wykonaniu były udane, to pomagał jej wysoki współczynnik trudności. Drugą lokatę zajęła Yiwen Chen z Chin, a trzecia była Malezyjka, Jun Hoong Cheong.

Finał rywalizacji skoków z trampoliny 1-metrowej zaplanowano na sobotę na godzinę 16:00.

Skrócone wyniki:

1. KEENEY Maddison AUS 283.80 pkt.
2. CHEN Yiwen CHN 277.20 pkt.
3. CHEONG Jun Hoong MAS 272.75 pkt.
4. BERTOCCHI Elena ITA 263.05 pkt.
5. PUZNEL Tina GER 261.90 pkt.
6. POLYAKOVA Maria RUS 260.80 pkt.
21. SKRZEK Kaja POL 240.30 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password