Skoki do wody – MŚ: Podsumowanie drugiego dnia zawodów

Pierwsze medale na basenach Budapesztu rozdane! Najlepszym mieszanym duetem na wieży okazali się Chińczycy, ale w kolejnych konkursach radzili sobie słabiej. Pierwsze rozstrzygnięcia medalowe w skokach do wody przyniosły spore niespodzianki! 

MIKSY

Pierwszy złoty medal tych mistrzostw za skoki do wody z wieży 10 m powędrował do Quian Ren i Junjie Lian. Choć byli najmłodszą parą zawodów (16 i 17 lat), na wieży dosłownie zmiażdżyli konkurencję. Chińczycy skakali o klasę lepiej od pozostałych, z małym potknięciem w trzeciej serii, kiedy Ren za wolno wykręciła trzy i pół salta w przód, wchodząc do wody z za dużym rozbryzgiem. O popełnianiu tylko takich błędów wciąż mogą marzyć Lois Toulson i Matthew Lee, którzy zajęli dziś drugie miejsce, ze startą niemal 30 punktów do liderów. Do ostatniej chwili ważyły się losy brązowego medalu. W czwartej turze Rae Mi Kim i Myong Il Hyon niespodziewanie awansowali z 9. lokaty, spychając z najniższego stopnia podium Julię Timoshininę i Viktora Minibaeva. Duetów nie dzielił nawet jeden punkt i wszystkim miała zdecydować finałowa seria, w której wykonywali ten sam skok. Rosjanie nie wytrzymali presji i zepsuli swoją próbę, oddając medal w ręce Korei Południowej

WYNIKI

Skoki kobiet z trampoliny z 1 m

Rywalizacja w miksach była dziś jedyną, którą Chińczycy zakończyli na najwyższym stopniu podium. Konkurs skoków pań z trampoliny 1-metrowej przyniósł mistrzowski tytuł Maddison Keeney. Australijka już podczas wczorajszych eliminacji pokazała siłę. Dziś skakała jeszcze lepiej i nawet kłopoty w piątym skoku, po którym spadła na drugie miejsce nie odebrały jej złotego medalu. Finałowa próba Maddison – dwa i pół salta w pozycji łamanej ze śrubą była kropką nad „i”. Australijka wykonała swój skok doskonale i wygrała konkurs z przewagą ponad 10 pkt. Srebro zdobyła Nadezhda Bazhina. Rosjanka tak jak Australijka skakała bardzo dobrze, ale kluczowa okazała się ostatnia próba, w której znacznie lepsza była Maddison. Na najniższym stopniu podium znalazła się Elena Bertocchi. Włoszka skakała minimalnie słabiej technicznie od Rosjanki i straciła do niej 8.30 pkt. Niespodzianką był brak reprezentantki Chin na podium. Yiwen Chen popełniła błąd w czwartym skoku i nie zdołała już odrobić strat. To pierwszy raz od 2003 roku kiedy na podium konkursu skoków kobiet z mniejszej trampoliny zabrakło reprezentantki Chin.

WYNIKI

Synchron mężczyzn z trampoliny z 3 m

Prawdziwą sensacją był „tylko” srebrny medal reprezentantów Chin w rywalizacji synchronicznej mężczyzn z trampoliny 3-metrowej. Yuan Cao i Siyi Xie prowadzili od pierwszej próby, aż do piątej serii skoków. Chińczycy prezentowali świetny poziom i praktycznie nie popełniali błędów. Inaczej było w finałowej serii. Niespodziewanie Yuan Cao minimalnie zepsuł skok, co znakomicie wykorzystali Rosjanie. Jewgienij Kuznetsov i Ilja Zakharov zaczęli zmagania od czwartej lokaty po pierwszej turze skoków. Zawodnicy z Rosji szybo zaczęli odrabiać straty i przed finałem plasowali się na drugiej pozycji. Ostatni skok Kuznetsova i Zakharova rozwiał wszelkie wątpliwości, ich próba była niemal doskonała i dała im tytuł mistrzów świata. Brązowy medal wywalczyli reprezentanci Ukrainy. Olog Kolodiy i Illja Kwasha krążek zawdzięczają głównie słabej synchronizacji i błędom Brytyjczyków w piątej serii skoków. To właśnie po ich nieudanej próbie Ukraińcy awansowali na podium.

WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password