Skoki do wody – MŚ: Podsumowanie trzeciego dnia zawodów

Kolejne krążki w skokach do wody, podczas mistrzostw świata w sportach wodnych w Budapeszcie, rozdane! Niedziela w stolicy Węgier stała pod znakiem dominacji reprezentacji Chin, która zgarnęła dwa mistrzowskie tytuły.

Skoki mężczyzn z trampoliny z 1 m

W niedzielę w Budapeszcie rozdano dwa komplety medali w skokach do wody. Jako pierwsi do walki stanęli mężczyźni rywalizujący w skokach indywidualnych z trampoliny 1-metrowej. Po złoty medal sięgnął Jianfeng Peng. Reprezentant Chin był bliski zdeklasowania rywali, prowadził od pierwszej serii skoków do końca, jednak w piątej turze zepsuł swoją próbę i zmagania zakończył z przewagą 1.20 pkt. nad swoim rodakiem – Chao He. 25-latek skakał na bardzo dobrym poziomie, ale do niemal doskonałych prób reprezentacyjnego kolegi trochę mu brakowało. Na najniższym stopniu podium stanął Giovanni Tocci. Włoch przez cały konkurs plasował się miedzy szóstym, a czwartym miejscem, awans do najlepszej trójki dał mu prawie idealnie wykonany ostatni skok – dwa i pół salta delfina w pozycji kucznej.

Skrócone wyniki:

1. PENG Jianfeng CHN 448.40 pkt.
2. HE Chao CHN 447.20 pkt.
3. TOCCI Giovanni ITA 444.25 pkt.
4. HAUSDING Patrick GER 439.25 pkt.
5. HIXON Mike USA 439.15 pkt.
6. KOLODIY Oleg UKR 419.05 pkt.

Synchron kobiet z wieży

Kilka godzin później poznaliśmy mistrzynie świata w skokach synchronicznych z wieży. Niespodzianki nie było. Zdecydowanie najlepsze okazały się Chinki. Qian Ren i Yajie Si nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, zaprezentowały świetną dyspozycję i z przewagą 16.08 pkt. sięgnęły po złoto. Srebrne krążki wywalczyły Mi Rae Kim i Kuk Hyang Kim. Zawodniczki z Korei Północnej od pierwszej do ostatniej tury prezentowały znakomity poziom synchronizacji, jednak popełniały minimalne błędy techniczne, przez co nie były w stanie nawiązać rywalizacji z Chinkami. Brązowymi medalistkami zostały Jun Hoong Cheong i Pandelela Pamg. Malezyjki przez większą część rywalizacji zajmowały trzecie miejsce, a dobre i równe skoki pozwoliły im je utrzymać do końca zmagań.

Skrócone wynik:

1. REN Qian / SI Yajie CHN 352.56 pkt.
2. KIM Mi Rae / KIM Kuk Hyang PRK 336.48 pkt.
3. CHEONG Jun Hoong  / PAMG Pandelela MAS 328.74 pkt.
4. BENFEITO Meaghan / MCKAY Caeli CAN 315.78 pkt.
5. KOVCHENKO Taneka / WU Melissa AUS 308.10 pkt.
6. GILLILAND Tarrin / PARRATTO Jessica USA 306.96 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password