Skoki do wody – MŚ: Polacy bez awansu w synchronie

Andrzejowi Rzeszutkowi i Kacprowi Lesiakowi nie udało się awansować do finału skoków synchronicznych z trampoliny 3m na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Najlepsi w eliminacjach okazali się faworyci z Chin- Yuan Cao i Siyi Xie. 

Polacy zaprezentowali się dużo lepiej niż miesiąc temu w Kijowe, szczególnie w pierwszych dwóch próbach. Choć skoki należały do tych o najniższym współczynniku trudności, ich wykonanie i synchronizacja były bardzo dobre. Na początku czwartej serii szanse na awans wydawały się całkiem spore. Problemy zaczęły się przy trzech i pół salta w przód, kiedy Rzeszutek za mocno odbił się z trampoliny i wyszedł zbyt „do przodu”, zaburzając linię wejścia do wody. Potem było już tylko gorzej- w finałowym skoku Lesiakowi nie udało się zachować poprawnej formy, co mocno odbiło się na notach za styl.

Bezdyskusyjnie najlepiej skakali dziś Chińczycy. Cao i Xie zdecydowali się na najtrudniejszy program spośród wszystkich duetów i wykonali go praktycznie bezbłędnie. Wspaniały awans z 7. miejsca po pierwszymi koku, na drugą lokatę zanotowali Kuznetsov i Zakharov. Choć początkowo mieli problemy ze zgraniem i czystym wejściem do wody, Rosjanie szybko się zrehabilitowali i sukcesywnie odrabiali straty punktowe do rywali. Swój ostatni skok, cztery i pół salta w przód,  wykonali wręcz podręcznikowo!

Skrócone wyniki eliminacji:

1. CAO Yuan/XIE Siy CHN 438.84 pkt.
2. KUZNETSOV Evgenii/ZAKHAROV Ilia RUS 436.86 pkt.
3. DORMAN Sam/HIXON Mike USA 410.10 pkt.
4. GAGNE Philippe/IMBEAU-DULAC
Francois
CAN 404.43 pkt.
5. LAUGHER Jack/MEARS Chris GBR 401.88 pkt.
6. KOLODIY Oleg/KVASHA Illya UKR 398.81 pkt.
15. LESIAK Kacper/RZESZUTEK Andrzej POL 351.93 pkt.

PEŁNE WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password