Skoki na trampolinie – MŚ: Dwóch Polaków powalczy w Sofii

Dwóch Polaków wystartuje w rozpoczynających się w czwartek w Sofii Mistrzostwach Świata w skokach na trampolinie. Zawody potrwają do niedzieli.
Embed from Getty Images

Polski Związek Gimnastyczny do startu w czempionacie globy desygnował tylko dwóch naszych reprezentantów. W Sofii startować będą Łukasz Jaworski oraz Artur Zakrzewski. Ten pierwszy w minionym miesiącu nieźle spisał się podczas zawodów Pucharu Świata w portugalskim Loule, gdzie otarł się o finał, zajmując ostatecznie 13. miejsce. Zakrzewski, brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Polski w ubiegłym roku zajął świetne, siódme miejsce podczas pucharowych zmagań w Baku.

Polacy startować będą indywidualnie, a także w nieolimpijskiej konkurencji skoków synchronicznych. Rywalizacja o wysokie lokaty nie będzie dla naszych gimnastyków prostym zadaniem, bowiem na starcie pojawi się w sumie 50. zawodników i zawodniczek, którzy w swoich karierach zdobywali już medale igrzysk olimpijskich, igrzysk olimpijskich młodzieży, The World Games albo mistrzostw świata.

Zmagania w Sofii potrwają do niedzieli. W przyszłym tygodniu w stolicy Bułgarii zagoszczą natomiast młodsi gimnastycy, którzy rywalizować będą podczas 25. Światowych Zawodów Grup Wiekowych, które można uznać za nieoficjalne mistrzostwa świata w różnych kategoriach wiekowych.

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password