Skoki na trampolinie – MŚ: Polacy w finale!

Artur Zakrzewski i Łukasz Jaworski awansowali do finału skoków synchronicznych podczas rozgrywanych w Sofii Mistrzostw Świata w skokach na trampolinie. W kwalifikacjach Polacy zajęli 11. miejsce.

Embed from Getty Images

Nasi reprezentanci po słabym starcie indywidualnym chcieli powetować sobie to niepowodzenie w nieolimpijskiej konkurencji skoków synchronicznych. Polacy za swoje układy zdobyli w sumie 88,450 pkt i uplasowali się na 11. lokacie. Teoretycznie nie powinni zatem awansować do finału, w którym zawalczy osiem najlepszych duetów, ale zgodnie z zasadami każdy kraj może być reprezentowany w finale wyłącznie przez jedną parę. Tym samym awansu nie mogły wywalczyć drugie pary z Japonii, Rosji oraz Białorusi i to Polacy z ostatniego miejsca zakwalifikowali się do finałowych zmagań.

Najlepszy rezultat w kwalifikacjach uzyskali Białorusini – Uładzisław Hanczaru i Ałeg Rabcał (94,200 pkt). Ogromną sensacją jest odpadnięcie obu duetów chińskich – Changxin Liu/Jie Zhou zajęli 19., a Tu Xiao/Dong Dong 25. miejsce w stawce 35. duetów.

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password