Skoki na trampolinie – MŚ: Złoto dla Białorusinki i Chińczyka

Chińczyk Gao Lei i Białorusinka Tatsiana Piatrenia zdobyli w Sofii złote medale Mistrzostw Świata w skokach na trampolinie. Polacy odpadli w rundzie kwalifikacyjnej.

Embed from Getty Images

Gao Lei, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio w finale zmagań w Sofii zaprezentował zdecydowanie najtrudniejszy technicznie układ, który pomimo błędów w wykonaniu dał mu złoty medal z wysoką notą 62,280 pkt. Lei obronił tym samym tytuł wywalczony dwa lata wcześniej w duńskim Odense. Srebro powędrowało do Rosjanina Dmitrija Uszakowa, a na najniższym stopniu podium stanął inny Chińczyk, Dong Dong. Dopiero szósty był mistrz olimpijski, Białorusin Uładzisław Hanczaru.

Małą niespodzianką zakończył się natomiast finał pań w którym z triumfu mogła cieszyć się 36-letnia Tatsiana Piatrenia. Białorusinka w swoim dorobku miała już 11. medali czempionatu globu, ale dopiero po raz pierwszy wywalczyła indywidualne mistrzostwo świata. Piatrenia wynikiem 56,075 pkt wyprzedziła Japonkę Ayano Kishi oraz Kanadyjkę Sophiane Methot.