Skoki na trampolinie – PŚ: Polki siódme w Loule

Siódme miejsce Michaliny Balcerzewskiej i Magdaleny Świtalskiej w konkurencji skoków synchronicznych to najlepszy wynik polskich reprezentantów startujących w Pucharze Świata w skokach na trampolinie w Loule.

Blisko miejsca w finale w skokach indywidualnych był Łukasz Jaworski. Nasz reprezentant za dwa układy eliminacyjne uzyskał w sumie 107,115 punktów i uplasował się ostatecznie na 13. miejscu. Awans do finału dałby Polakowi rezultat o cztery punkty lepszy. Słabo zaprezentował się Artur Zakrzewski, który w obu próbach popełniał błędy i zajął ostatecznie 50. miejsce ze słabą notą 39,595 pkt. Do finału nie udało się awansować także naszym gimnastyczkom. Michalina Balcerzewska w kwalifikacjach była 23. (94,880 pkt), natomiast trzy lokaty niżej uplasowała się Magdalena Świtalska (94,060 pkt).

Polki bardzo dobrze zaprezentowały się jednak w nieolimpijskiej konkurencji skoków synchronicznych. Biało-czerwone w kwalifikacjach uzyskały ósmy rezultat (84,070 pkt). W finale Balcerzewskiej i Świtalskiej udało się poprawić o jedną lokatę i z wynikiem 31,900 pkt zająć siódmą lokatę. Zakrzewski i Jaworski w kwalifikacjach byli 14. (52,450 pkt) i odpadli z dalszej rywalizacji.