Skoki na trampolinie – PŚ: Znakomity start Hesa! Polak dwunasty w St. Petersburgu

Świetnie zaprezentował się Bartłomiej Hes w kwalifikacjach do pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w skokach na trampolinie. Polak w eliminacjach w St. Petersburgu zajął wysokie, dwunaste miejsce i osiągnął tym samym życiowy rezultat w zawodach tej rangi.  

O tym, że polskie skoki na trampolinie rosną w siłę wiedzieliśmy już po dość sensacyjnych medalach ubiegłorocznych mistrzostw świata i Europy w skokach synchronicznych. W ogromnymi nadziejami czekaliśmy zatem na start nowego sezonu, w tym zawodów Pucharu Świata, niezwykle ważnych w kontekście przygotowania do walki o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

bartłomiej hes skoki na trampolinie
Bartłomiej Hes podczas ME 2014

Już w pierwszych zawodach obecnego sezonu bardzo dobrą formą popisał się nasz najlepszy skoczek, Bartłomiej Hes. Zawodnik UKS AS Zielona Góra w kwalifikacjach wykonał dwa świetne układy za które uzyskał odpowiednio 47,655 pkt. i 55,595 pkt. W sumie z notą 103,250 pkt. Polak uplasował się na doskonałej, dwunastej lokacie i niestety nie awansował do ścisłego finału. W nim powalczy najlepsza ósemka kwalifikacji z zastrzeżeniem maksymalnie dwóch gimnastyków z jednego kraju. Hesowi do awansu zabrakło nieco poniżej 1,3 pkt.  Dla Bartłomieja Hesa dwunaste miejsce Pucharu Świata w Sankt Petersburgu jest jednym z największych indywidualnych sukcesów i jednym z najważniejszych osiągnięć w historii polskich skoków na trampolinie. 

Słabiej zaprezentowali się pozostali nasi reprezentanci. Artur Zakrzewski był 31. (99.330 pkt.), 42. po nieukończeniu drugiego układu był Tomasz Adamczyk (93,180 pkt.), zaś 48. miejsce po wypadnięciu z trampoliny w drugim układzie zajął Łukasz Tomaszewski (73,600 pkt.).

Kwalifikacje wygrali odpowiednio Chińczyk Dong Dong (109,455 pkt.) wśród mężczyzn i Chinka Li Dan (103,485 pkt.). W kwalifikacjach pań nie oglądaliśmy naszych reprezentantek. 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password