Skoki narciarskie: Będzie Turniej Czterech Skoczni dla kobiet?

Rozgrywany od 1953 roku Turniej Czterech Skoczni to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w kalendarzu skoczków narciarskich. Jak się okazuje, podobny turniej – tyle, że w nieco zmienionej formule – zagościć może w najbliższej przyszłości w kalendarzu Pucharu Świata pań. 

Od 2009 roku skoki narciarskie kobiet goszczą w programie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W sezonie 2011/2012 panie po raz pierwszy stanęły do rywalizacji w Pucharze Świata, a trzy lata później zadebiutowały na igrzyskach olimpijskich. Wiele wskazuje na to, że wkrótce skoczkinie rywalizować będą również w Turnieju Czterech Skoczni.

O pomyśle zorganizowania TCS kobiet wypowiedział się w rozmowie z portalem nettavisen.no dyrektor sportowy reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich, Clas Brede Braathen.

– Zawody miałyby odbyć się w Norwegii. Oczywiście różniłyby się one od męskiego Turnieju Czterech Skoczni, który na przełomie każdego roku rozgrywany jest na niemieckich i austriackich obiektach. Planowaliśmy takie zawody rozegrać już w kolejnym sezonie, ale teraz gdy mamy przed sobą Raw Air, na razie musieliśmy odłożyć te plany. Wrócimy jednak do nich. Jeśli zawody uda się zorganizować, to rywalizacja odbyłaby się w Oslo, Trondheim, Lillehammer i zakończyła na normalnym obiekcie w Vikersund – powiedział.

Sezon 2016/2017, już szósty w historii, panie rozpoczną 2 grudnia w norweskim Lillehammer. Puchar Świata zakończy się 12 marca na legendarnej skoczni Holmenkollbakken w Oslo.

źródło: sportowefakty.pl

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password